Express-Miejski.pl

Zatrzymani za nielegalny pobyt w Polsce

Nielegalny pobyt fot.: dreamstime.com

Tylko wczoraj tj. 24.04. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału SG, realizując zdania w ochronie szlaków komunikacyjnych oraz prowadząc kontrole legalności i zatrudnienia cudzoziemców, zatrzymali na Dolnym Śląsku czterech obywateli Ukrainy i jednego obywatela Tunezji.

Dwóch z ww. zostało zatrzymanych w powiecie legnickim w związku z wyłudzeniem polskiej wizy. Kolejne osoby – ob. Tunezji i Ukrainy – zatrzymano w powiecie kamiennogórskim i Kudowie Zdroju za brak dokumentu pobytowego w naszym kraju. Podczas prowadzonych kontroli zatrzymano także obywatela Ukrainy, który od kilku tygodni pracował nielegalnie jako murarz w firmie budowlanej w powiecie lubańskim.

W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach wszystkim osobom wydano decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Ponadto jednemu z zatrzymanych unieważniono wizę i skazano go na 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat, drugiemu cofnięto wizę.

Przed sądem odpowie również pracodawca, który nielegalnie zatrudniał cudzoziemca. Naruszył on bowiem przepisy art. 120 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - kto powierza cudzoziemcowi nielegalne wykonywanie pracy podlega karze grzywny nie niższej niż 3.000 zł.

Mat. prasowe

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA