Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Trwa nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym

  2009-09-16

  Trwa nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym

  Do 10 października organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) mogą składać wnioski o dotacje do 7 000...

  skomentuj

 • Platforma widokowa na Jaworniku Wielkim gotowa

  2009-09-16

  Platforma widokowa na Jaworniku Wielkim gotowa

  W ramach projektu "Szlak widokowy szczytami pogranicza" zakończono budowę platformy widokowej na Jaworniku Wielkim. Projekt był realizowany przez Złoty Stok wspólnie z czeskim miastem Javornik.

  skomentuj

 • Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  2009-09-15

  Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie oraz 36-letnią kobietę, prowadzącą samochód mając ponad dwa promile alkoholu we krwi.

  skomentuj

 • Dożynki w Dębowcu niezwykle udane

  2009-09-15

  Dożynki w Dębowcu niezwykle udane

  W ostatnią niedzielę wieś Dębowiec była gospodarzem Dożynek Powiatowych, i jak na gospodarza przystało – doskonale wywiązała się z powierzonego zadania. Już na wjeździe witały przybywających gości słomiane kukły – prawdziwe dzieła sztuki. Cała...

  skomentuj

 • Rajd do Książęcego Kamienia

  2009-09-14

  Rajd do Książęcego Kamienia

  W sobotę 5 września 2009 r. kilkadziesiąt osób uczestniczyło w odsłonięciu repliki KSIĄŻĘCEGO KAMIENIA, który znajduje się niedaleko Sulislawic.

  skomentuj

 • Za 3 dni w Bardzie rusza Wratislavia Cantans

  2009-09-14

  Za 3 dni w Bardzie rusza Wratislavia Cantans

  W tym roku w bardzkiej bazylice będzie można usłyszeć wykonania muzyki barokowej w ramach występu Collegio di Musica Sacra, kierowanego przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora naczelnego Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans - jak...

  skomentuj

 • Nowe podręczniki wydatkiem zbędnym

  2009-09-14

  Nowe podręczniki wydatkiem zbędnym

  Ministerstwo Edukacji Narodowej zareagowało na skargi tysięcy rodziców, dzięki czemu rodzice pierwszoklasistów nie muszą już kupować zupełnie nowych książek dla swoich pociech, a mogę odkupić te używane przez dzieci z klas starszych.

  skomentuj

 • Zatrzymani za posiadanie amfetaminy

  2009-09-14

  Zatrzymani za posiadanie amfetaminy

  W miniony weekend policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

  skomentuj

 • Straż pożarna w akcji

  2009-09-14

  Straż pożarna w akcji

  Kolejne podsumowanie tygodnia pracy naszych strażaków, którzy tym razem gasili pożar w Stolcu, brali także udział w zabezpieczaniu dwóch miejsc kolizji samochodów osobowych.

  liczba komentarzy 4

 • Polacy Mistrzami Europy!

  2009-09-13

  Polacy Mistrzami Europy!

  Co prawda nie jest to wiadomość o zasięgu lokalnym tylko ogólnopolskim, a nawet ogólnoeuropejskim, ale niezaprzeczalnie jego bohaterowie zasługują na chwilę uwagi. Nasi siatkarze zdobyli mistrzostwo Europy!

  liczba komentarzy 2

 • 3 Żywioły - letnia edycja w Srebrnej Górze

  2009-09-12

  3 Żywioły - letnia edycja w Srebrnej Górze

  Minął tydzień od niezwykłego spotkania podróżników z Polski i Czech w Twierdzy Srebrna Góra. Weekend z przygodą na długo zapadnie w pamięci osób uczestniczących w drugim już zjeździe.

  skomentuj

 • Ruszyła strona stowarzyszenia Qwsi

  2009-09-11

  Ruszyła strona stowarzyszenia Qwsi

  Od paru dni możemy na bieżąco śledzić poczynania Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Qwsi. Na ich stronie znajdziemy wszelkie informacje na temat organizowanych szkoleń oraz wydarzeń promocyjnych (festynów, konkursów).

  liczba komentarzy 2

 • Sportowy piątek na stadionie Sparty

  2009-09-08

  Sportowy piątek na stadionie Sparty

  Po raz ósmy działacze i sympatycy Miejskiego Klubu Sportowego „Sparta” zorganizowali sportowy dzień na stadionie.

  liczba komentarzy 2

 • Działania Powiatowej Straży Pożarnej

  2009-09-08

  Działania Powiatowej Straży Pożarnej

  Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich - Marka Wydmucha oraz kpt. Józefa Koszałki będziemy mogli na bieżąco informować Państwa o poczynaniach naszej jednostki. Dziś pierwsze zestawienie.

  skomentuj

 • Powiatowa Uroczystość Kombatancka

  2009-09-08

  Powiatowa Uroczystość Kombatancka

  19 września br. na terenie Ziębic w godz. od 8:00 do 13:00 odbędzie się Powiatowa Uroczystość Kombatancka. Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., Burmistrz Ziębic oraz Ziębickie Centrum Kultury.

  liczba komentarzy 1

 • Bardo na wyścigach konnych

  2009-09-08

  Bardo na wyścigach konnych

  Niedziela 6 września to najważniejszy dzień na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice. Tego dnia odbyła się najbardziej prestiżowa gonitwa sezonu dla koni półkrwi czyli Derby Półkrwi i Gonitwa o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

  liczba komentarzy 22

 • X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy

  2009-09-08

  X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy

  W sobotę 5 września, do Srebrnej Góry po raz dziesiąty przybyli rowerzyści na X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy. Jazda rowerem jest coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, o czym może świadczyć fakt, że na starcie rajdu stanęło ponad 170...

  skomentuj

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA