Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • V Dolnośląskie Forum Uniwersytetów III Wieku w Miękini

  2011-02-07 Miękinia

  V Dolnośląskie Forum Uniwersytetów III Wieku w Miękini

  Samorządowy Ośrodek Kultury i Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku są w tym roku organizatorami V Dolnośląskiego Forum Uniwersytetów III Wieku, patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Wójt Gminy Miękinia.

  skomentuj

 • Policja w akcji

  2011-02-07 Środa Śląska

  Policja w akcji

  Początek roku okazał się dla średzkiej drogówki okresem wytężonej pracy. Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwali również funkcjonariusze innych służb. Efektem ich działań było m.in. kilkaset przeprowadzonych kontroli pojazdów, 273 kierowców ukaranych...

  skomentuj

 • Rada Seniorów w Ząbkowicach Śląskich

  2011-02-07 Ząbkowice Śląskie

  Rada Seniorów w Ząbkowicach Śląskich

  Burmistrz Marcin Orzeszek zaprosił przedstawicieli lokalnych organizacji zrzeszających grupy seniorów na spotkanie do siedziby Urzędu Miejskiego w celu omówienia kwestii powołania Rady Seniorów.

  liczba komentarzy 6

 • Uczniowie ZSP Ziębice w Bio Corn

  2011-02-06 Ziębice

  Uczniowie ZSP Ziębice w Bio Corn

  Najlepiej wiedzę teoretyczną zweryfikować później w praktyce. Dobrze, jeśli uczniowie mają takie możliwości już na etapie nauki. Ziębiccy uczniowie z technikum ochrony środowiska z ZSP mogli zobaczyć w praktyce zastosowanie, budowę, działanie i skuteczność np....

  skomentuj

 • Królewna Marianna Orańska – jej miłości i dramaty

  2011-02-06 Ziębice

  Królewna Marianna Orańska – jej miłości i dramaty

  Taki tytuł miał kolejny wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ziębicach. Jak zwykle licznie zgromadzone audytorium w auli ZSP Ziębice wysłuchało tym razem wykładu prof. zw. dr hab. Krzysztofa Mazurskiego z Politechniki Wrocławskiej.

  skomentuj

 • Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW Ząbkowice Śląskie

  2011-02-06 Ząbkowice Śląskie

  Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW Ząbkowice Śląskie

  W Restauracji Dolnośląska odbyło się dzisiaj walne zebranie sprawozdawcze Koła Nr 35 Ząbkowice Śląskie. Udział w nim wzięło około czterdziestu osób, czyli 1/10 zrzeszonych w Kole.

  skomentuj

 • Najpierw Otmuchów, później Jezioro Nyskie

  2011-02-06 Woj. Opolskie

  Najpierw Otmuchów, później Jezioro Nyskie

  Remonty dwóch, dużych zbiorników na Nysie Kłodzkiej zaplanowano na ten rok. Najpierw wyremontowane zostanie Jezioro Otmuchowskie, następnymi etapami prac będzie rzeka w miejscowości Nysa, oraz Jezioro Nyskie zwane popularnie Głębinowem.

  liczba komentarzy 7

 • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w SP Lutyni

  2011-02-05 Lutynia

  Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w SP Lutyni

  Dyrektor Zespołu Szkół w Lutyni informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci urodzonych w roku 2005 oraz 2006 do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Lutyni na rok szkolny 2011/12.

  skomentuj

 • Studniówka "Wrocławskiej"

  2011-02-05 Ząbkowice Śląskie

  Studniówka "Wrocławskiej"

  Dokładnie 94 dni przed egzaminem maturalnym, 29 stycznia 2010 r. w Wałbrzychu odbył się bal studniówkowy ośmiu klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica.

  liczba komentarzy 7

 • Indywidualizacja nauczania w Gminie Miękinia

  2011-02-04 Miękinia

  Indywidualizacja nauczania w Gminie Miękinia

  Gmina Miękinia otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu edukacyjnego "Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miękinia. Jest to już czwarty projekt edukacyjny, którego wdrożenie...

  skomentuj

 • Róże Kłodzkie 2010 przyznane

  2011-02-04 Powiat kłodzki

  Róże Kłodzkie 2010 przyznane

  W piątek 28 stycznia 2011 roku w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyło się pierwsze w IV kadencji Noworoczne Spotkanie Powiatu Kłodzkiego. Oprócz życzeń na nowy rok, miało także miejsce wręczenie Dorocznej Nagrody Starosty Kłodzkiego - „Róża Kłodzka 2010”.

  skomentuj

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA