Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Rękawem na pokład samolotu

  2012-05-07

  Rękawem na pokład samolotu

  Wrocławskie lotnisko zostało pierwszym regionalnym portem w kraju, w którym uruchomiono specjalne rękawy lotnicze. Jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie poniedziałkowego lotu z Warszawy.

  skomentuj

 • Tramwaje wrócą na Oporów

  2012-05-07

  Tramwaje wrócą na Oporów

  Od wtorku, 8 maja, ma zostać otwarty pełny ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiego i Grabiszyńskiej. Przez ponad tydzień trwały w tym miejscu prace naprawcze związane z usuwaniem awarii sieci kanalizacyjnej.

  skomentuj

 • Miejski Internet się rozrasta

  2012-05-07

  Miejski Internet się rozrasta

  Już wkrótce Wrocławianie będą mogli korzystać z miejskiego internetu w ponad 60 nowych punktach miasta. Darmowy dostęp do sieci będzie możliwy m.in. na Pergoli przy Hali Stulecia, na Stadionie Miejskim, na placu Bema oraz na terenie Dworca Głównego PKP.

  skomentuj

 • Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  2012-05-07

  Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  Przebudowywany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu będzie wyposażony w dwie komory odkażające oraz nowy podjazd. Doświetlono również płytę do lądowania i startowania śmigłowców. Ostateczny termin zakończenia prac mija...

  skomentuj

 • Bezrobotni wyremontują mieszkania socjalne

  2012-05-03

  Bezrobotni wyremontują mieszkania socjalne

  Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała 80 000 złotych, które wydane zostaną na przeszkolenie bezrobotnych, którzy następnie w ramach nabierania doświadczenia zawodowego wyremontują lokale socjalne.

  skomentuj

 • Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  2012-05-02

  Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  Dwa segmenty mieszkaniowy oraz biznesowy będzie łączyć w sobie Legnicka Street, nowa inwestycja powstająca na skrzyżowaniu ulic Legnickiej oraz Rysiej we Wrocławiu. Początek prac budowlanych zaplanowany jest na lipiec 2012 r.

  skomentuj

 • Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  2012-04-30

  Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  Podwójny obiekt hotelowy pod markami Campanile i Premiere Classe zostanie oddany do użytku w połowie maju br. Na gości hotelów zlokalizowanych na rogu ulic Ślężnej i Borowskiej będzie czekało łącznie prawie 300 pokoi.

  skomentuj

 • Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  2012-04-30

  Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  Zmiany organizacji ruchu oraz modyfikacja tras autobusowych czekają na osoby podróżujące ulicą Pułaskiego we Wrocławiu. Od soboty, 28 kwietnia, z utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w komunikacji miejskiej muszą liczyć się kierowcy oraz podróżujący ulica...

  skomentuj

 • Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  2012-04-28

  Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  Gmina Miękinia otrzymała dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na budowę przedszkola w Pisarzowicach w wysokości 263 439,00 zł. Obiekt zostanie oddany do użytku 1 września br.

  skomentuj

 • Secesyjne witryny wracają na Główny!

  2012-04-26

  Secesyjne witryny wracają na Główny!

  Odnalezione w 2010 roku podczas prac rozbiórkowych historyczne witryny kasowe wrócą na swoje miejsce. Montaż pierwszych już się zakończył. Kolejne będą już niedługo.

  skomentuj

 • Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  2012-04-25

  Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  W niedzielne popołudnie we wrocławskiej hali Orbita po dwóch stronach siatki stanęły drużyny „Serca” i „Nadziei” złożone z siatkarek Impelu Gwardii Wrocław oraz VIP-ów. Bo właśnie na otwarcie serca i portfeli osób, które przyszły na „Mecz Nadziei”...

  skomentuj

 • Więcej placów zabaw dla dzieci

  2012-04-25

  Więcej placów zabaw dla dzieci

  Dwanaście nowych placów zabaw, w tym dwa dofinansowywane z projektu rządowego, powstanie na terenie ząbkowickiej gminy.

  liczba komentarzy 8

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego taniej

  2012-04-10

  Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego taniej

  Informujemy, że 6 stycznia 2012 roku weszła w życie uchwała rady miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

  skomentuj

 • Pomysł na wyróżnienie wrocławskiej WUWY

  2012-04-05

  Pomysł na wyróżnienie wrocławskiej WUWY

  Niebawem, wrocławska WUWA - zabytkowy kompleks w sąsiedztwie Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego - dzięki idei Biura Architektonicznego BASIS, ma zmienić swoje oblicze.

  skomentuj

 • Park Strzelecki jak nowy

  2012-04-05

  Park Strzelecki jak nowy

  Wrocławianie znów mogą ruszyć na spacer do Parku Strzeleckiego. Trwające od lipca ubiegłego roku prace remontowe przywróciły skwerowi historyczny podział na trzy sektory.

  skomentuj

REKLAMA