Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Zakończono remont parku w Polanicy -Zdroju

  2011-11-07 Polanica Zdrój

  Zakończono remont parku w Polanicy -Zdroju

  Po roku wreszcie nadszedł upragniony przez turystów i Kuracjuszy dzień zakończenia prac remontowych Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju.

  skomentuj

 • Tegoroczne Gminne inwestycje drogowe na finiszu

  2011-11-07 Międzylesie

  Tegoroczne Gminne inwestycje drogowe na finiszu

  Mimo niełatwego roku dla gminy z racji prowadzenia wielu inwestycji, wydatków bieżących choćby na zadania oświatowe i nie najlepszą sytuację w finansach publicznych, i w tym roku wyremontowano na terenie gminy kilka odcinów dróg.

  skomentuj

 • Otwarcie ul. Wolności w Szczytnej

  2011-11-04 Szczytna

  Otwarcie ul. Wolności w Szczytnej

  W obecności władz samorządowych, przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawców 2 listopada br. uroczyście oddana została do użytku zmodernizowana ul. Wolności w Szczytnej.

  skomentuj

 • Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  2011-11-03 Ząbkowice Śląskie

  Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  W dniu 3 listopada w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich doszło do przekazania umów na dotacje celowe dofinansowujących prace konserwatorskie i roboty budowlane przy obiektach zabytkowych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na terenie Gminy...

  skomentuj

 • Ranking inwestycyjny

  2011-11-03 Stronie Śląskie

  Ranking inwestycyjny

  W 42 numerze pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowano ranking dotyczący inwestycji infrastrukturalnych w latach 2008-2010 r.

  skomentuj

 • Przebudowa skrzyżowania zakończona

  2011-11-02 Słupiec

  Przebudowa skrzyżowania zakończona

  W piątek 28 października w obecności burmistrza Tomasza Kilińskiego, kierownika robót Marcina Kwiatkowskiego oraz przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku - st. asp. Norberta Nowickiego; przeprowadzono odbiór sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Słupcu.

  skomentuj

 • Odnowiony noworudzki rynek

  2011-10-31 Nowa Ruda

  Odnowiony noworudzki rynek

  Od października Nowa Ruda może poszczycić się nowo wyremontowanym miejscem aktywności i integracji mieszkańców, czyli rynkiem. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 11 milionów złotych.

  skomentuj

 • Budowa dróg na Osiedlu Leśnym

  2011-10-27 Ząbkowice Śląskie

  Budowa dróg na Osiedlu Leśnym

  Prace budowlane związane z wykonaniem zadania pn.: "Przebudowa dróg na Osiedlu Domków Jednorodzinnych - Osiedle Leśne - ul. Modrzewiowa, ul. Jodłowa, ul. Świerkowa w Ząbkowicach Śląskich" zbliżają się ku końcowi.

  skomentuj

 • Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

  2011-10-27 Ząbkowice Śląskie

  Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

  W ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich trwa budowa placu zabaw.

  liczba komentarzy 1

 • Gmina Bardo - ekologicznie

  2011-10-21 Bardo

  Gmina Bardo - ekologicznie

  Bardo - wyrosło wokół Bazyliki i kultu Matki Boskiej Bardzkiej przez wieki pielęgnowanych przez Cystersów. Dziś obok tradycji pielgrzymkowych, wykorzystuje także turystyczny potencjał okolicy, zapraszając na spływy Przełomem Bardzkim, górskie trasy rowerowe i szlaki...

  liczba komentarzy 30

 • Lampy solarne w miejscowościach wiejskich

  2011-10-18 Ząbkowice Śląskie

  Lampy solarne w miejscowościach wiejskich

  Od dłuższego już czasu mieszkańcy wiejskich miejscowości Gminy Ząbkowice Śląskie skarżą się na panujące w godzinach wieczornych i nocnych w wielu punktach wsi egipskie ciemności. Dni są coraz krótsze, a co za tym idzie obawy mieszkańców o własne bezpieczeństwo...

  liczba komentarzy 6

 • Budowa małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich

  2011-10-14 Ząbkowice Śląskie

  Budowa małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich

  Mieszkańcy ulicy Kamienieckiej nie mogą się doczekać, aż powstanie tzw. "Mała Obwodnica" Ząbkowic Śląskich, która odciąży miasto od ruchu samochodów ciężarowych. Inwestycja prowadzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnego Śląska ruszyła już kilka...

  liczba komentarzy 14

REKLAMA


REKLAMA