Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Budżet gminy Miękinia na rok 2012

  2012-02-02

  Budżet gminy Miękinia na rok 2012

  Budżet gminy Miękinia na rok 2012 przewiduje dochody w kwocie 42 478 083,20 zł, a wydatki wyższe od dochodów o 6 442 374,00 zł, czyli 48 920 457,20 zł. Deficyt budżetowy zostanie sfinansowany przychodami zwrotnymi (pożyczki, kredyty oraz emisja obligacji). Budżet ma...

  skomentuj

 • Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  2012-01-31

  Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  Zwracamy się do wszystkich Przedsiębiorców z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie z zaproszeniem wydania wspólnego folderu reklamującą Państwa działalność. Rozpowszechniany on będzie bezpłatnie podczas imprez, wśród Gości, w instytucjach oraz na targach i pokazach....

  skomentuj

 • Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  2012-01-30

  Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  W miesiącu grudniu 2011 r. wykonawca budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice wykonał ponad 700 mb kanalizacji sanitarnej. Prace prowadzono na ulicy Oławskiej i Krótkiej w Ziębicach oraz w Henrykowie, Nowym Dworze, Witostowicach oraz Wadochowicach.

  skomentuj

 • Śmierdzący interes

  2012-01-19

  Śmierdzący interes

  …Bo czy mogą pachnieć organiczne odpady komunalne przetwarzane na kompost? Gnijące resztki jedzenia, psujące się mięso, odpady roślinne z trawników miast Dolnego Śląska z kupkami piesków - taki los pisze się przed mieszkańcami Malczyc. A to za sprawą...

  skomentuj

 • Budżet okiem radnego

  2012-01-12

  Budżet okiem radnego

  28 grudnia Rada Miejska uchwaliła przedłożony przez Burmistrza budżet Gminy Środa Śląska na 2012 rok. Jaki jest ten budżet? Czy jest realny? Na co pójdą środki gminne? Na co starczy pieniędzy? To kilka podstawowych pytań. Poniżej trochę faktów, liczb i wstępnych...

  liczba komentarzy 2

 • Raj dla przedsiębiorców w Miękini

  2012-01-10

  Raj dla przedsiębiorców w Miękini

  Prezes Agencji Rozwoju Gminy Miękinia Sp. z o.o. zaprasza podmioty posiadające zarejestrowane pojazdy ciężarowe na terenie gminy do wzięcia udziału w konkursie „Rzetelność popłaca”.

  skomentuj

 • Inwestycje w gimnazjum w Ujeździe Górnym

  2012-01-09

  Inwestycje w gimnazjum w Ujeździe Górnym

  W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, zostały zakończone inwestycje wykonane z budżetu szkoły i 0,6% rezerwy subwencji budżetowej.

  skomentuj

 • Dobre rządzenie w gmnie Udanin

  2011-12-17

  Dobre rządzenie w gmnie Udanin

  Urząd Gminy Udanin uczestniczy w projekcie "GOOD GOVERNANCE W SKALI MIKRO - innowacyjny system analizy jakości zadań publicznych realizowanych przez gminy małe", którego liderem jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Oddział Zamiejscowy we Wrocławiu a partnerem...

  skomentuj

 • Rok Rady Powiatu Średzkiego

  2011-12-17

  Rok Rady Powiatu Średzkiego

  Zgodnie z zapowiedzią publikujemy zestawienie najważniejszych inwestycji i przedsięwzięć zrealizowanych w pierwszym roku kadencji obecnej Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

  skomentuj

 • Zakończono prace "powodziowe"

  2011-11-28

  Zakończono prace "powodziowe"

  Remont ostatniej z pięciu dróg, odnawianych w ramach promessy przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi - został zakończony.

  skomentuj

 • Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  2011-11-27

  Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  25 listopada w Henrykowie odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków - przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu "Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Henryków oraz budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice".

  skomentuj

 • Inwestycje w lądeckie szkoły

  2011-11-24

  Inwestycje w lądeckie szkoły

  Od kilku lat prowadzone są inwestycje w lądeckich szkołach. Zostały wykonane termomodernizacja Gimnazjum, Liceum, Szkoły Podstawowej w Lądku-Zdroju. W roku bieżącym realizowane były prace remontowe w Szkole Podstawowej w Trzebieszowicach.

  skomentuj

 • O rewitalizacji zabytkowych organów

  2011-11-21

  O rewitalizacji zabytkowych organów

  Jeden z najokazalszych instrumentów schyłkowego baroku zachowany na Dolnym Śląsku, zdobiony rokokową, piękną dekoracją. Mowa o XVIII-wiecznych bardzkich organach barokowych, które oglądał dziś wicemarszałek Radosław Mołoń podczas spotkania z władzami Barda.

  skomentuj

 • Solary w Ząbkowicach Śląskich

  2011-11-18

  Solary w Ząbkowicach Śląskich

  16 listopada zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicach: Bonifratrów, Makowej i Melioracyjnej w Ząbkowicach Śląskich.

  liczba komentarzy 6

 • Reszka = Mercedes

  2011-11-18

  Reszka = Mercedes

  Od 12 listopada w Katalogu Sił i Środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich widnieje nowa pozycja: średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes – Benz Atego 1429, należący do strażaków ochotników z Braszowic.

  liczba komentarzy 8

REKLAMA