Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Polsko-Czeski Festiwal Legend i Opowieści

  2010-07-02

  Polsko-Czeski Festiwal Legend i Opowieści

  Trwający przez 2 dni (11-12.06.2010) Festiwal dostarczył uczestnikom i widzom niesamowitych wrażeń! Grupy czeskie, które przybyły do nas z Nachodu oraz z Česká Skalice, reprezentując bardzo wysoki poziom w swoich widowiskach, wyniosły na pewno bardzo dobre...

  skomentuj

 • Podsumowanie sesji Rady Powiatu

  2010-07-02

  Podsumowanie sesji Rady Powiatu

  Na sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego w dniu 17 czerwca 2010 roku podziękowano za wieloletnią pracę Paniom Irenie Balikowksiej - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach, Aleksandrze Tanony, Iwonie Konopackiej, Irenie Furtak oraz Beacie Wszołek za 20 - letnią...

  skomentuj

 • Wybierz Najciekawsze Pływadło

  2010-07-02

  Wybierz Najciekawsze Pływadło

  Od tygodnia można wziąć udział w głosowaniu na Najciekawsze Pływadło wg Czytelników Expressu-Miejskiego. Głosowanie potrwa do niedzieli, 4 lipca, do godziny 20:00.

  liczba komentarzy 1

 • Moja Szkoła w UE – nagroda dla ZSP Ziębice

  2010-07-02

  Moja Szkoła w UE – nagroda dla ZSP Ziębice

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach zajął III miejsce na Dolnym Śląsku w VIII edycji konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej".

  skomentuj

 • Wyniki matur w ząbkowickim ogólniaku

  2010-07-02

  Wyniki matur w ząbkowickim ogólniaku

  30 czerwca w szkołach ponadgimnazjalnych ogłoszono długo oczekiwane wyniki matur. Maturę pozytywnie zaliczyło 97,43% spośród 195 zdających, dla porównania w województwie dolnośląskim 89,7%.

  skomentuj

 • Ziębice pomagają powodzianom

  2010-07-01

  Ziębice pomagają powodzianom

  Tragedia, która dotknęła w maju nasz kraj, znalazła duże zrozumienie wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. Na apel Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach, który wspólnie z Hufcem ZHP w Ząbkowicach Śl., był inicjatorem akcji „Pomoc dla powodzian"...

  skomentuj

 • Święto w Henrykowie

  2010-07-01

  Święto w Henrykowie

  Tegoroczne święto Klasztoru Księgi Henrykowskiej połączono w tym roku z Nocą Kościołów organizowaną na Dolnym Śląsku.

  skomentuj

 • Segregacja zużytych odpadów szklanych

  2010-07-01

  Segregacja zużytych odpadów szklanych

  Tylko odpowiedniej jakości zebrane szkło opakowaniowe jest możliwe do zagospodarowania czyli poddania go recyklingowi. Nie dostosowanie się do oczekiwań odbiorców szkła - hut szkła - powoduje, że zebrana mimo wysiłku każdego użytkownika opakowań, który rozumie...

  skomentuj

 • Caritas w Bardzie pomaga powodzianom

  2010-07-01

  Caritas w Bardzie pomaga powodzianom

  Parafialny Zespół Caritas w Bardzie przeprowadził zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę odzieży, żywności, urządzeń elektrycznych i środków czystości dla mieszkańców Tuchowa w Małopolsce, poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi.

  skomentuj

 • Bardo na 3 miejscu w Województwie Dolnośląskim

  2010-07-01

  Bardo na 3 miejscu w Województwie Dolnośląskim

  Gmina Bardo znalazła się na 3 miejscu wśród gmin Województwa Dolnośląskiego w Rankingu „Europejska Gmina Europejskie Miasto" przygotowanym przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej" wspólnie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

  skomentuj

 • Zakupy ważniejsze niż dziecko

  2010-07-01

  Zakupy ważniejsze niż dziecko

  Matka zamknęła dziecko w samochodzie, nie uchylając nawet szyby i poszła na zakupy.

  skomentuj

 • Dzień otwartych Strażnic

  2010-06-30

  Dzień otwartych Strażnic

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. informuje, że w dniu 4 lipca 2010 roku w godzinach od 10.00 do 19.00 organizuje „Dzień otwartej strażnicy" w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Ząbkowicach Śl.

  skomentuj

 • Studenci Trzeciego Wieku otrzymali dyplomy

  2010-06-29

  Studenci Trzeciego Wieku otrzymali dyplomy

  W ziębickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku uroczyście zakończono pierwszy rok edukacji. Słuchacze UTW spotkali się na wspólnym pikniku w internacie ZSP Ziębice. Na podkreślenie aktywnego udziału w zajęciach i wykładach słuchacze otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  skomentuj

 • Na ziemi nie ma pustych miejsc

  2010-06-28

  Na ziemi nie ma pustych miejsc

  Pod takim hasłem (zaczerpniętym z twórczości H.Poświatowskiej) przebiegała uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej pierwszych polskich osadników w powojennej Brzeźnicy.

  skomentuj

 • Wakacje 2010 rozpoczęte!

  2010-06-28

  Wakacje 2010 rozpoczęte!

  Festynem dla dzieci i młodzieży na Basenie Miejskim przygotowanym przez Ośrodek Opieki i Oświaty rozpoczęły się w Ziębicach wakacje 2010. Tym razem, w porównaniu z zeszłym deszczowym początkiem wakacji, dopisała pogoda i frekwencja! Pod nadzorem nauczycieli...

  liczba komentarzy 1

REKLAMA


REKLAMA