Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Owoce dla dzieci

  2009-09-10 Powiat

  Owoce dla dzieci

  Już tylko do jutra szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do programu 'Owoce w szkole'. Tak niewiele trzeba, aby dzieci klas od I do III mogły przynajmniej dwa razy w tygodniu zjeść świeże warzywa i owoce.

  liczba komentarzy 4

 • Festyny dożynkowe w gminie Ziębice

  2009-09-08 gmina Ziębice

  Festyny dożynkowe w gminie Ziębice

  Sezon dożynkowy zbliża się do finiszu. Coraz więcej miejscowości z naszego powiatu jest już po swoim święcie, wśród nich i te z gminy Ziębice.

  skomentuj

 • Sportowy piątek na stadionie Sparty

  2009-09-08 Ziębice

  Sportowy piątek na stadionie Sparty

  Po raz ósmy działacze i sympatycy Miejskiego Klubu Sportowego „Sparta” zorganizowali sportowy dzień na stadionie.

  liczba komentarzy 2

 • Działania Powiatowej Straży Pożarnej

  2009-09-08 Powiat

  Działania Powiatowej Straży Pożarnej

  Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich - Marka Wydmucha oraz kpt. Józefa Koszałki będziemy mogli na bieżąco informować Państwa o poczynaniach naszej jednostki. Dziś pierwsze zestawienie.

  skomentuj

 • Powiatowa Uroczystość Kombatancka

  2009-09-08 Ziębice

  Powiatowa Uroczystość Kombatancka

  19 września br. na terenie Ziębic w godz. od 8:00 do 13:00 odbędzie się Powiatowa Uroczystość Kombatancka. Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., Burmistrz Ziębic oraz Ziębickie Centrum Kultury.

  liczba komentarzy 1

 • Bardo na wyścigach konnych

  2009-09-08 Bardo

  Bardo na wyścigach konnych

  Niedziela 6 września to najważniejszy dzień na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice. Tego dnia odbyła się najbardziej prestiżowa gonitwa sezonu dla koni półkrwi czyli Derby Półkrwi i Gonitwa o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

  liczba komentarzy 22

 • X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy

  2009-09-08 Srebrna Góra

  X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy

  W sobotę 5 września, do Srebrnej Góry po raz dziesiąty przybyli rowerzyści na X Jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy. Jazda rowerem jest coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, o czym może świadczyć fakt, że na starcie rajdu stanęło ponad 170...

  skomentuj

 • Dożynki, na których warto było być

  2009-09-07 Bobolice / Stolec

  Dożynki, na których warto było być

  Po ciężkim okresie żniw przyszedł czas na zabawę. W sobotę swoje święto obchodzili w Bobolicach mieszkańcy Bobolic, Rakowic, Siodłowic i Szklar. W niedzielę Stolca.

  skomentuj

 • Wizytacja koni w Rynku

  2009-09-04 Ząbkowice Śląskie

  Wizytacja koni w Rynku

  Nudne, zimne, piątkowe popołudnie. W taki dzień nic zabawnego zdarzyć się nie może. A jednak. Mieszkańców ząbkowickiego Rynku, przechodniów i kierowców w osłupienie wpędził widok stadka... koni.

  liczba komentarzy 5

 • Rozpoczyna się dożynkowy weekend

  2009-09-04 Powiat

  Rozpoczyna się dożynkowy weekend

  Miejsc i powodów do zabawy mamy w ten weekend co najmniej kilka. Wśród nich przede wszystkim organizowane w wielu miejscowościach dożynki.

  skomentuj

 • Czy faktycznie w szkole będzie inaczej?

  2009-09-03 Ząbkowice Śląskie

  Czy faktycznie w szkole będzie inaczej?

  Mamy już za sobą oficjalne apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010. Jaki będzie ten rok - zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli? Jakie zmiany wszystkich czekają?

  skomentuj

 • Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

  2009-09-02 Ząbkowice Śląskie

  Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

  1 września o godzinie 8:00 w hali Słoneczna w Ząbkowicach Śląskich dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich Andrzej Raba, rozpoczął uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010. Uroczystość poprowadził nowy...

  skomentuj

 • Śmiertelny wypadek przy stacji paliw

  2009-09-02 Ząbkowice Śląskie

  Śmiertelny wypadek przy stacji paliw

  Dzisiaj, 2 września, w godzinach wieczornych, doszło do śmiertelnego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na stacji paliw przy ulicy Kłodzkiej.

  liczba komentarzy 22

 • Nowy rok szkolny w Bardzie

  2009-09-02 Bardo

  Nowy rok szkolny w Bardzie

  1 września 2009 roku placówki oświatowe gminy Bardo rozpoczęły pracę w zupełnie nowej strukturze organizacyjnej. Z końcem sierpnia swoją działalność zakończyły: Szkoła Podstawowa w Przyłęku oraz Przedszkole Publiczne w Bardzie.

  skomentuj

 • Bitwa pod Kralikami

  2009-09-02 Kraliky

  Bitwa pod Kralikami

  22 sierpnia 2009 r. odbył się wyjazd zorganizowany przez gminę Stoszowice do czeskiego miasta Kraliky. Na miejscu organizowana była rekonstrukcja bitwy pod Kralikami z czasów II wojny światowej.

  skomentuj

 • Alarm o zagrożeniu w czasie pokoju

  2009-09-01 Cały Powiat

  Alarm o zagrożeniu w czasie pokoju

  Informuje się, że w dniu 1 września 2009 r. o godzinie 12:00 na terenie Województwa Dolnośląskiego odbędzie się trening systemu ostrzegania i alarmowania przy wykorzystaniu systemu akustycznego (syreny).

  liczba komentarzy 3

 • 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  2009-09-01 Ząbkowice Śląskie

  70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  Dziś 70-ta rocznica rozpoczęcia największy konfliktu zbrojnego w historii świata, czyli II wojny światowej. Poza prawie wszystkimi państwami europejskimi, brały w niej udział główne państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, Australii i Azji. Głównymi...

  skomentuj

 • Zniszczył groby - poniesie karę

  2009-08-31 Złoty Stok

  Zniszczył groby - poniesie karę

  W ciągu trzech godzin od chwili zgłoszenia policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim ustalili i zatrzymali 19 - latka, podejrzanego o zbeszczeszczanie miejsca spoczynku zmarłych i zniszczenie fontanny. Teraz za czyny, których się dopuścił, zatrzymanemu grozi nawet...

  skomentuj

 • Dożynki w Kozińcu

  2009-08-31 Koziniec

  Dożynki w Kozińcu

  W minioną niedzielę w Kozińcu odbyły się Dożynki Gminne 2009. Uroczystość dożynkową poprzedziła Msza święta dziękczynna za urodzaje i zbiory, której celebrował ksiądz proboszcz Piotr Kopera.

  liczba komentarzy 3

 • W miniony weekend pożegnaliśmy wakacje

  2009-08-30 Ząbkowice Śląskie

  W miniony weekend pożegnaliśmy wakacje

  Zakończenie lata, End of Summer, najlepsza impreza, jaka odbyła się tego roku w Ząbkowicach już się zakończyła. Atrakcje trochę odbiegały od tych na plakacie, ale i tak nie byliśmy zawiedzeni. Ogrom pracy, jaki został włożony w organizację (tu mamy na myśli pana...

  liczba komentarzy 5

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA


REKLAMA