Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Sposób na złodzieja

  2013-04-09

  Sposób na złodzieja

  W każdym niemal miasteczku rozbudowują się hipermarkety i sieci handlowe. Wraz z coraz większą ich liczbą odnotowujemy coraz częstsze kradzieże. Najczęściej przedmiotem zaboru są artykuły spożywcze.

  skomentuj

 • Wysokie zwycięstwa Sparty Ziębice w sparingach

  2013-04-09

  Wysokie zwycięstwa Sparty Ziębice w sparingach

  Wiosenna (zimowa) aura po raz kolejny, spowodowała przeniesienie już 3 kolejki ligowej na termin czerwcowy i nie dopuściła do rozpoczęcia rundy wiosennej 2012/2013. W związku z zaistniałą sytuacją MKS rozegrał 2 sparingowe spotkania.

  skomentuj

 • Karpie i amury godnych rozmiarów. Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu

  2013-04-09

  Karpie i amury godnych rozmiarów. Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu

  IV edycja zawodów karpiowych na kaskadzie zbiorników zaporowych Nysy Kłodzkiej przed nami. Tym razem Carp Team Ząbkowice Śląskie zaprasza wszystkich chętnych nad Zbiornik Topola położony u podnóża Gór Złotych (przy drodze Kamieniec Ząbkowicki – Paczków). To...

  skomentuj

 • Pomoc społeczna na Facebooku

  2013-04-08

  Pomoc społeczna na Facebooku

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (GOPS) w Miękini ma swoją stronę na Facebooku. Można tam znaleźć informacje o projektach placówki i społeczności gminy Miękinia.

  skomentuj

 • 40 tysięcy złotych czeka na przedsiębiorcę

  2013-04-08

  40 tysięcy złotych czeka na przedsiębiorcę

  Konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku” ma zachęcić ludzi do zakładania małych firm i promować najlepsze z nich. Mogą do niego przystąpić właściciele, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników.

  skomentuj

 • Posłuchaj piosenki o Bardzie

  2013-04-08

  Posłuchaj piosenki o Bardzie

  Od stycznia w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie młodzież z Barda - i nie tylko - realizuje projekt, w ramach którego powstała piosenka, do której wkrótce zostanie nakręcony klip.

  liczba komentarzy 6

 • Teatralna Wiosna w blasku Krzywej Wieży

  2013-04-08

  Teatralna Wiosna w blasku Krzywej Wieży

  „Świętoszek”, „Spacer przed Snem” „Baśń o krzywej wieży, diabelskim łowcy i anielskim wysłanniku”, „Etiuda”, „Anioły umierają nocą” to spektakle, które między innymi pojawią się na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

  skomentuj

 • Włamali się do 27 altanek

  2013-04-08

  Włamali się do 27 altanek

  Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania do co najmniej 27 altanek. W altankach tych nie było zbyt dużo do zabrania ale włamaniami spowodowali wiele szkody. Za włamania grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Pożar altanki i płonąca sadza w kominach. Strażacki bilans tygodnia

  2013-04-08

  Pożar altanki i płonąca sadza w kominach. Strażacki bilans tygodnia

  W minionym tygodniu strażacy w powiecie ząbkowickim interweniowali 6 razy. Z tego 3 razy wyjechali do palącej się sadzy w kominie, płonącej altanki na ogródkach działkowych i płonącego kontenera. W Sulisławicach strażacy pomogli jednej z mieszkanek i wypompowali...

  skomentuj

 • Wiosna potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców

  2013-04-08

  Wiosna potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców

  Zima zaskakuje drogowców, a wiosna zaskakuje zarządców dróg. Wielkie dziury wraz z odwilżą odsłania topniejący śnieg. W obu przypadkach jest jeden wspólny mianownik – kierowcy.

  skomentuj

 • Obwodnica dopiero na jesień

  2013-04-08

  Obwodnica dopiero na jesień

  Obwodnica Ząbkowic Śląskich będzie gotowa dopiero na jesień. Za opóźnienia odpowiedzialna jest firma Energopol Południe S.A. która wystąpiła o przedłużenie terminu oddania inwestycji. Długa zima nie sprzyja wykonawcy, pokrzyżowała plany zakończenia inwestycji.

  liczba komentarzy 3

 • Wielka zbiórka elekrośmieci. Ekopozywni w akcji

  2013-04-08

  Wielka zbiórka elekrośmieci. Ekopozywni w akcji

  Ekopozytywni to grupa uczniów z Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim biorąca udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Drugie Życie Elektrośmieci”.

  skomentuj

REKLAMA