Express-Miejski.pl

WIADOMOŚCI

 • Nowe ulgi dla studentów

  2010-12-28

  Nowe ulgi dla studentów

  W związku z nowelizacją Ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego od 1 stycznia 2011 r. wszyscy studenci do ukończenia 26 roku życia otrzymają 51% ulgi przy zakupie biletów jednorazowych, odcinkowych miesięcznych imiennych...

  liczba komentarzy 2

 • Wybrano rachmistrzów spisowych

  2010-12-28

  Wybrano rachmistrzów spisowych

  Zakończona została procedura naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą zbierać dane w nadchodzącym narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r..

  skomentuj

 • Przyjazne dusze w ZOK-u

  2010-12-28

  Przyjazne dusze w ZOK-u

  W dniu wczorajszym w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbył się spektakl "Przyjazne dusze". Po mistrzowsku swoje role odegrali aktorzy wrocławskiego Teatru Komedia.

  liczba komentarzy 4

 • Tragiczny pożar w Kudowie Zdroju

  2010-12-28

  Tragiczny pożar w Kudowie Zdroju

  Znamy już szczegóły tragicznego pożaru w Kudowie Zdroju o którym informowaliśmy w drugi dzień świąt.

  skomentuj

 • Całuj do woli!

  2010-12-28

  Całuj do woli!

  We wtorek (28.12.) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Jak próbują przekonać nas naukowcy, pocałunek bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie i nastrój.

  skomentuj

 • Kolizja na A4 i w Leśnicy

  2010-12-28

  Kolizja na A4 i w Leśnicy

  Na 125 km autostrady A-4 na wysokości Kostomłotów doszło do kolizji. W Leśnicy ruch na ulicy Średzkiej odbywa się wahadłowo.

  skomentuj

 • Zima na sportowo w powiecie średzkim

  2010-12-28

  Zima na sportowo w powiecie średzkim

  Średzkie starostwo rozpoczęło przygotowania do swoich dwóch sztandarowych imprez – Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej oraz Balu Sportu 2011.

  skomentuj

 • Podróże kształcą w "Szkole równych szans"

  2010-12-28

  Podróże kształcą w "Szkole równych szans"

  Grudzień w projekcie „Szkoła równych szans” obfitował w wycieczki, zwłaszcza zagraniczne. Wszystkie wyjazdy związane były z prowadzonymi w szkołach zajęciami.

  skomentuj

 • CO atakuje i płoną sadze

  2010-12-27

  CO atakuje i płoną sadze

  Wielokrotnie już pisaliśmy o zagrożeniu, jakie niesie za sobą brak zachowania środków ostrożności przy stosowaniu pieców gazowych do ogrzewania mieszkań. Według prognoz meteorologicznych mrozy nasilają się i będą nam towarzyszyć do końca roku. Zima jednak...

  skomentuj

 • Boże Narodzenie na Karaibach

  2010-12-27

  Boże Narodzenie na Karaibach

  Ojciec Jan - rodowity ziebiczanin rozpoczął pracę na misjach na Karaibach. Na początku grudnia przyjaciele misjonarza z Misyjnego Koła z Ziębic przeprowadzili z nim rozmowę.

  liczba komentarzy 1

 • Kolejny złodziej zatrzymany przez średzkich policjantów

  2010-12-27

  Kolejny złodziej zatrzymany przez średzkich policjantów

  Chciał zadzwonić z telefonu znajomego, ale gdy tylko aparat znalazł się w jego rękach, rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzony ujął złodzieja, który chwilę później trafił w ręce średzkich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu jeszcze jedną...

  skomentuj

 • Jedyna taka szopka w Polsce

  2010-12-27

  Jedyna taka szopka w Polsce

  W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, parafii Zwrócona, powstała już po raz piąty,wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa.W Gazecie Wrocławskiej ukazał się artykuł o nazwie:" Bobolice: Jedyna taka szopka w Polsce" opisujący ta niezwykłą szopkę.

  liczba komentarzy 1

 • Złodziej konia na biegunach zatrzymany

  2010-12-27

  Złodziej konia na biegunach zatrzymany

  Średzcy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o dokonanie dwóch włamań. Mężczyzna nie pogardził nawet konikiem na biegunach - zabawką skradzioną z domu jednorodzinnego. Łączna suma strat to ponad 10 tysięcy złotych.

  skomentuj

 • Sprzedawcy wyrobów pirotechnicznych pod kontrolą policji

  2010-12-27

  Sprzedawcy wyrobów pirotechnicznych pod kontrolą policji

  W okresie świąteczno–noworocznym odnotowuje się wzrost podaży i popytu na różnego rodzaju środki pirotechniczne. Policjanci wzorem lat ubiegłych prowadzą działania kontrolne ukierunkowane na przestrzeganie przez handlowców obowiązujących przepisów w zakresie...

  skomentuj

 • Ostrzeżenie hydrologiczne

  2010-12-27

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przesyła ostrzeżenie hydrologiczne nr 128.

  skomentuj

REKLAMA

Wybory samorządowe 2014