Express-Miejski.pl

40 obiektów lekkoatletycznych dla Dolnego Śląska

40 obiektów lekkoatletycznych dla Dolnego Śląska

40 obiektów lekkoatletycznych dla Dolnego Śląska fot.: rafal-jurkowlaniec.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do końca 2015 roku w naszym województwie powstanie ok. 40 nowoczesnych i bezpiecznych obiektów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży. Wszystko dzięki programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, na który zarząd przeznaczy 15 mln zł w ciągu kolejnych 3 lat.

Podczas konferencji prasowej o szczegółach projektu mówili: marszałek Rafał Jurkowlaniec i trener reprezentacji polskich biegaczy, Józef Lisowski. Zgodnie z założeniem każdy z nowych stadionów będzie się składał z następujących elementów:

- bieżni lekkoatletycznej 4-torowej o obwodzie  200 metrów z nawierzchnią syntetyczną;
- 6-torowej bieżni do sprintu o długości 100m;
- skoczni w dal o wymiarach 2,75 x 10 m  z rozbiegiem o długości 40 metrów;
- zagospodarowanej płyty wewnątrz bieżni, na której ma się znajdować boisko do piłki nożnej z trawą naturalną lub boisko wielofunkcyjne;

Szacunkowy koszt budowy takiego obiektu to około 600 tys. zł. Połowę tej kwoty (ale nie więcej niż 300 tys. zł) dofinansuje budżet Województwa Dolnośląskiego. Resztę dopłacą samorządy. Zarząd województwa zdecydował, że co roku przeznaczy na ten cel 5 mln zł. Samorządy będą również mogły zdecydować się na np. dłuższą i szerszą bieżnię i dodatkowe urządzenia lekkoatletyczne: skocznię wzwyż, albo koło do pchnięcia kulą. W takich przypadkach dofinansowanie ze  środków Województwa będzie można zwiększyć do 350 tys. zł.

Program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” jest skierowany do gmin i powiatów z naszego województwa. Wstępnie deklarację udziału w programie w 2013 roku zgłosiły już 72 samorządy. Nowe boiska lekkoatletyczne mają być tak lokalizowane, by pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogła z nich korzystać jak największa liczba dzieci i młodzieży. Oznacza to, że preferowana będzie lokalizacja przy szkołach i lokalnych ośrodkach sportu. W pobliżu boisk powinny również znajdować się szatnie i urządzenia sanitarne.

rafal-jurkowlaniec.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA