Express-Miejski.pl

Przekroczysz prędkość o 50 km/h, stracisz prawo jazdy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce aby kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km/h tracił prawo jazdy. By je odzyskać będzie musiał na nowo zdać egzamin.

Dyskusje nad projektem cały czas trwają. - Takie rozwiązanie byłoby zupełnie nowe w polskich przepisach. Z powodzeniem stosują go już jednak inne kraje UE, w tym. m.in. Belgia, Dania, Portugalia, Holandia, Francja - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Paweł Majcher – rzecznik MSW.

Surowsze kary mają być także za przewożenie w aucie zbyt dużej liczby pasażerów. Jeżeli w samochodzie będzie przebywać więcej osób niż jest to zapisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, to kierowcy grozi czasowe zatrzymywanie prawa jazdy lub jego całkowita strata. - Konieczność wprowadzenia zmian w tym zakresie potwierdzają przypadki szczególnie tragicznych wypadków drogowych - argumentuje MSW.

Dodatkowo MSW, na wniosek resortu finansów, rozważa wprowadzenie regulacji, które mają wpłynąć na poprawę ściągalności mandatów. Zmiana miałaby polegać na tym, że jeśli ukarany kierowca nie zapłaci mandatu, to jego punkty karne po roku się nie skasują. Dotychczas bez względu na to czy mandat został zapłacony czy nie, punkty znikały.

Zmiany, jeżeli w ogóle zostaną wprowadzone, mogą wejść w życie najszybciej w 2016 roku. MSW propozycje zmian argumentuje zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach. Surowsze kary miałyby spowodować, że kierowcy będą jeździć wolniej i statystyki dotyczące wypadków w kraju znacząco spadną.

Rzeczpospolita / Express-Miejski.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przekroczysz prędkość o 50 km/h, stracisz prawo jazdy

  2014-05-16 09:06:00

  Rzeczpospolita / Express-Miejs

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce aby kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km/h tracił prawo jazdy. By je odzyskać będzie musiał na nowo zdać egzamin.

 • 2014-05-16 12:27:53

  gość: ~ewa

  tak powinno być, może w końcu niektórzy otworzą oczy i przestaną zachowywać się jakby byli jedynymi uczestnikami ruchu!

 • 2014-05-16 12:38:12

  gość: ~Popieram

  I bardzo dobrze ! Noga z gazu i mniej wypadków będzie

 • 2014-05-16 13:06:53

  gość: ~zamalo

  ja bym jeszcze prosil o przepis ze jak ktos jedzie wolniej o co najmniej 30 niz dozwolona predkosc to tez mu zabrac.

 • 2014-05-16 21:22:50

  gość: ~no a jak

  ostatnio dodany post

  jestem za

REKLAMA