Express-Miejski.pl

Policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki"

Kontrole mają wychwycić kierowców po alkoholu i narkotykach fot.: bom

6 czerwca policja prowadzi działania mające na celu wyeliminowanie z dróg kierowców jadących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Policjanci przeprowadzają akcję "Alkohol i Narkotyki". Kontrolują pojazdy poruszające się po drogach województwa dolnośląskiego. Eliminują zagrożenie spowodowane przez nietrzeźwych kierowców.

- Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu. Podczas ostatniej akcji funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 8 tysięcy osób. Policjanci ujawnili wtedy 37 kierujących autem po alkoholu - komentuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają także stan techniczny samochodów. Pilnują, aby kierowcy przestrzegali przepisy dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci. Karają osoby podróżujące bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. - Policjanci dyscyplinują też kierowców łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania - dodaje.

Osobie, po alkoholu lub pod wpływem środka działającym podobnie do alkoholu prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Katarzyna Mendak

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dziś policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki"

  2014-06-06 11:41:56

  Katarzyna Mendak

  6 czerwca od rana funkcjonariusze policji prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z dolnośląskich dróg kierowców jadących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 • 2014-06-06 13:14:36

  gość: ~anna

  Wydaje mi sie ze przeprowadzanie jakich kolwiek akcji z uprzedzeniem prasowym, nie daje porzadanych efektow. Jezeli pijacy kierowcy wiedza o akcji, nie wsiada do samochodu.

 • 2014-06-06 14:00:43

  gość: ~jas

  nie ma podanych szczegółów. i nie wszyscy pijacy przeczytaja ten artykul,zeby specjalnie nie wsiadac za kolko. nie jest podane na jakich drogach i o ktorej godzinie pojawia sie policjanci, zeby kogokolwiek uprzedzac,zeby nie jechał wtedy ta droga. niech wiedza,ze policja na nich czycha. teraz zostali ostrzezeni, ale nastepnym razem moga nie miec tyle szczescia.

 • 2014-06-06 14:33:18

  gość: ~Edzia

  ostatnio dodany post

  Jeśli pijani nie wsiąda za kółko, to chyba dobrze? jeden pijany mniej za kółkiem to jedna szansa dla zycia

REKLAMA