Express-Miejski.pl

Unia dała miliony na modernizację szlaków kolejowych

Pierwsza inwestycja polega na zakupie 20 składów, które będą kursowały jako pociągi TLK fot.: bom

Czy poprawi się komfort jazdy pociągiem? Komisja europejska przeznaczyła 250 mln euro na modernizację polskich kolei.

Pieniądze zostaną przeznaczone ma modernizację polskich szlaków kolejowych i zakup nowych pociągów. Dzięki inwestycjom pasażerowie i turyści będą mogli podróżować w bardziej komfortowych warunkach, z krótszym czasem przejazdu oraz lepszą obsługą. Poprawić ma się również bezpieczeństwo. Pierwsza inwestycja polega na zakupie 20 pociągów, które będą kursowały jako pociągi TLK (Twoje Linie Kolejowe) na odcinkach Poznań – Warszawa. Warszawa – Działdowo, Bydgoszcz – Gdynia, Zawiercie – Katowice oraz Idzikowice – Psary.

- Są to ważne dla Polski inwestycje, które powinny zwiększyć konkurencyjność całej kolei transeuropejskich. Staną się one bardziej atrakcyjne dla biznesu i turystyki. Przyczynią się również do wzmocnienia polskiej gospodarki – podkreśla Johannes Hahn, komisarz do spraw polityki regionalnej, który zatwierdził projekt.

W ramach inwestycji zmodernizowanych zostanie 150 wagonów pasażerskich. Zakupionych zostanie też  10 pojazdów do czyszczenia i konserwacji wagonów. Przez to ma się poprawić jakość usług składów na odcinku Przemyśl – Szczecin, Rzeszów – Krakow – Katowice – Opole – Wrocław i Poznań. Inwestycje realizowane są w ramach programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” i mają się zakończyć w 2015 roku.

bom

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Unia dała miliony na modernizację szlaków kolejowych

  2014-07-01 11:24:41

  bom

  Czy poprawi się komfort jazdy pociągiem? Komisja europejska przeznaczyła 250 mln euro na modernizację polskich kolei.

 • 2014-07-01 22:13:39

  gość: ~jjkjkj

  i co z tego a kiedy z Barda do Wrocławia pojedziemy w 40 minut ?? a nie teraz ponad 2h ?? 70 km w 2 h ?? dramat....nie dziwota ze nikt nie jeżdzi...

 • 2014-07-03 01:49:56

  gość: ~gość

  Polacy wierzycie że Unia daje Wam? Niemcy juz przejęli transport towarowy I wkrótce przejmą osobowy.Daja więc sobie.A z tym dawaniem to równiez nie jest tak jak myślicie.Nic nie daje sie za darmo.

 • 2014-07-03 07:47:22

  gość: ~Takitam

  D O K Ł A D N I E T A K !!!

 • 2014-07-03 22:56:23

  gość: ~Kropka

  ostatnio dodany post

  "Unia dała miliony"
  O tak, Unia taka dobra czaruje pieniążki i daje Polaczkom, mua mua, zdrastwuj towarisz, spasiba balszoj!

REKLAMA