Express-Miejski.pl

Spojrzenie mężczyzny zaproszeniem do łóżka?

Spojrzenie mężczyzny zaproszeniem do łóżka?

fot.: coloniera2 / sxc.hu

Z ostatnio przeprowadzonych badań psychologów z University of Texas w Austin wynika, że w zależności od tego jakim typem znajomości są zainteresowani mężczyźni na to zwracają uwagę patrząc na kobiety.

Naukowcy twierdzą, że szukając długotrwałych związków z drugą osobą mężczyźni patrzą przede wszystkim na twarz kobiety. Jeśli jednak szukają przygody na jeden raz, ich uwaga skupia się na pozostałej części ciała, ze wskazaniem na jej pośladki.

Poprzednie badania opublikowane w czasopiśmie Evolution and Human Behavior mówiły o tym, które cechy ludzkiego ciała, takie jak symetria, czy stosunek obwodu talii do obwodu bioder sprawiają, że osoba jest atrakcyjna. Obecnie prowadzone badania miały wykazać znaczenie twarzy względem pozostałej części ciała  przy wyborze partnera lub partnerki. Jak się okazało kobiety w niemalże równym stopniu zwracają  uwagę zarówno na twarz, jak i na pozostałą część ciała kandydata na partnera (jednorazowego lub długosytansowego).

Wynika z tego z pewnością jedno: płeć piękna może bezkarnie mierzyć mężczyzn od góry do dołu i nic jednoznacznego z tego nie musi wynikać. Pojawia się także pytanie: czy jeśli spotka na swej drodze faceta, który z zacięciem będzie przyglądać się jej krągłościom, to czy może przez to rozumieć zaproszenie do łóżka? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Państwu.

leoni

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA