Express-Miejski.pl

Polska Walcząca to sprzeciw wobec agresji

Kadr z filmu "Upamiętniaj Godnie" fot.: mpr

Historię Symbolu Polski Walczącej napisali krwią sami Polacy. Była to krew przelana w imię wolności i niepodległości - przeciw agresji - mówią twórcy kampanii społecznej.

Dziś w wielu miejscach Polskich organizowane są uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Warto więc zwrócić uwagę na kampanię społeczną „Upamiętniaj Godnie”, której twórcy piszą: 

Dziś, w tym symbolicznym dniu, upamiętniając wielkich bohaterów Armii Krajowej chcemy pokazać, że ich misja jest godnie kontynuowana. Pragniemy dowieść, że niezależnie od poglądów i przekonań oraz sposobu ich manifestowania, używanie symbolu Polski Walczącej to świadectwo hołdu ideałom, które towarzyszyły im w bezprecedensowej walce na śmierć i życie.

Niniejszy spot jest hołdem dla Nich – żołnierzy AK, ale także dla wszystkich Was, którzy na różne sposoby upamiętniacie pamięć o Armii Krajowej. Nie jest jego celem ograniczanie manifestowania patriotyzmu, a jedynie próbą zwrócenia uwagi na to, że wykorzystywanie w kontekście czynów niegodnych i ulicznej agresji jest niewłaściwe.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA