Express-Miejski.pl

Sroga zima. Policja apeluje: nie bądźmy obojętni

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Coraz częściej notujemy minusowe temperatury. Ważne jest abyśmy nie zapomnieli i zwrócili szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe zimą.

Dolnośląscy policjanci prowadzą działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Pamiętajmy, że takie osoby mogą potrzebować naszego wsparcia i to od naszego zaangażowania oraz pomocy może zależeć czyjeś życie.

Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Od 1 listopada w wyniku wychłodzenia zmarły 53 osoby, m.in. 66-letni mężczyzna w Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki). Częste spadki temperatur w okresie jesienno - zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Głównym celem akcji „Zima 2016/2017” jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Podjęte działania prewencyjne zmierzają do tego, by tragicznych zdarzeń było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał.

Wykonywane w ramach akcji czynności polegają między innymi na bieżącym monitorowaniu i kontrolowaniu miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci zwrócą też szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze realizując założenia akcji współpracują też z innymi służbami i instytucjami.

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują także do wszystkich mieszkańców naszego województwa o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

KWP Wrocław

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sroga zima. Policja apeluje: nie bądźmy obojętni

  2017-01-07 13:37:45

  KWP Wrocław

  Coraz częściej notujemy minusowe temperatury. Ważne jest abyśmy nie zapomnieli i zwrócili szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe zimą.

 • 2017-01-07 20:11:43

  gość: ~gzk

  Dlaczego nie ma artykułu i zdjęć z Orszaku Trzech Króli?

 • 2017-01-08 14:46:19

  gość: ~PISPO jedno zło

  Jak rządziło PO to PIS wtedy grzmiał że za zgony z powodu wychłodzenia organizmu odpowiedzialne było właśnie PO, natomiast teraz pani Rafalska apeluje o "większą społeczną uwagę" czyli chce nam powiedzieć że zgony ludzi podczas dwudniowych mrozów to wina społeczeństwa i jego znieczulicy.

 • 2017-01-10 15:16:18

  gość: ~Bezpartyjny

  ostatnio dodany post

  Oczywiscie ze winni sa wszyscy tylko nie PiS,
  PiS to dobrzy ludzie, ktorzy maja dobra polityke i dobre checi, tylko spoleczenstwo jest winne i jego znieczulica.

REKLAMA