Express-Miejski.pl

Czekasz na paszport? Przyjdzie esemes

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: MSWiA

Od dziś każdy, kto złoży wniosek o paszport może zostać powiadomiony esemesem lub mejlem, o tym że dokument jest już gotowy do odbioru.

Usługa jest bezpłatna. Żeby z niej skorzystać trzeba przy składaniu wniosku podać swój numer telefonu lub adres mejlowy i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Obywatel otrzyma sms-em  informację, że paszport czeka na niego w urzędzie: „Twój paszport jest do odbioru” lub pocztą elektroniczną: „Zapraszamy po odbiór paszportu w urzędzie, w którym został złożony wniosek”.
- Przypominamy, że wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani – informuje pracownik biura prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Czas oczekiwania na paszport nie powinien być dłuższy niż 30 dni. W praktyce jest często krótszy, stąd usługa, dzięki której dowiemy się, że paszport jest już gotowy do odbioru. Ułatwienia wchodzą od 1 czerwca 2017 roku.

W 2016 roku zostało wydanych ponad 1 mln 334 tys. paszportów, natomiast w tym roku od stycznia do kwietnia - ponad 456 tysięcy.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czekasz na paszport? Przyjdzie esemes

    2020-05-25 16:08:44

    gość: ~dziecko

    ostatnio dodany post

    ja szukałam obrazu z paszportem do zadania

REKLAMA