Express-Miejski.pl

Dolnośląscy policjanci od początku wakacji ujawnili aż 627 nietrzeźwych kierujących

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zaledwie trzy tygodnie wakacji, a liczba kierujących pojazdem pod wpływem alkoholu jest zatrważająca.

- Od 23 czerwca dolnośląscy policjanci w porę ujawnili i zatrzymali na drogach województwa aż 627 osób, które po alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Teraz wszyscy oni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. - informuje Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy wrocławskiej policji. Jak wskazują powyższe dane, duża część osób ignoruje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa. Ponadto pijany lub odurzony narkotykami sprawca wypadku śmiertelnego lub powodującego ciężkie uszkodzenia ciała trafi do więzienia, na co najmniej 2 lata i kara w tym wypadku nie będzie mogła zostać zawieszona.

Alkohol ma wpływ na koncentrację, postrzeganie rzeczywistości, szybkość reakcji. Wszystko to jest niezbędne podczas prowadzenia pojazdu. Był on już powodem wielu ludzkich tragedii. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzamy ogromne zagrożenie dla siebie samych, przewożonych przez nas pasażerów - często najbliższych, a także dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Tylko w 2016 roku nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego spowodowali na terenie kraju 1686 wypadków, w których śmierć poniosło 221 osób, a 2100 odniosło obrażenia ciała. Na Dolnym Śląsku były to 134 wypadki, w których zginęło 17 osób i rannych zostało 165. Nietrzeźwi spowodowali też w ubiegłym roku na terenie województwa dolnośląskiego 765 kolizji. - informuje rzecznik.

KWP Wrocław

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dolnośląscy policjanci od początku wakacji ujawnili aż 627 nietrzeźwych kierujących.

    2017-07-18 13:58:19

    gość: ~aut

    ostatnio dodany post

    a ile złapali handlarzy narkotyków?

REKLAMA