Express-Miejski.pl

Długi weekend. Trwają wzmożone kontrole na drogach

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Od 30 maja na drogach województwa dolnośląskiego prowadzone są wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Potrwają one do 3 czerwca. 

W związku z długim weekendem dolnośląscy policjanci częściej pojawiają się przy drogach i przeprowadzają kontrole. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu.

Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m.in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków czy nadmierną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze intensyfikować będą kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Prowadzone będą kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Policjanci będą pełnić służbę wykorzystując radiowozy nie tylko oznakowane, ale również nieoznakowane wyposażone m.in. w wideorejestratory. Tam, gdzie będzie taka potrzeba, patrole policyjne ustawione zostaną kaskadowo, a ich zadaniem będzie zwracanie szczególnej uwagi na tzw. ,,piratów drogowych’’.

Niewykluczone, że w miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja, na drodze funkcjonariusze kierować będą ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. 

Pamiętajmy:

• wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,
• powinniśmy sprawdzić nasz samochód – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy  gaśnicę, koło zapasowe itp.,
• powinniśmy sprawdzić dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy,
• przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,
• pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,
• o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,
• nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznego weekendu przypadającego w okresie Bożego Ciała, na terenie województwa dolnośląskiego policjanci odnotowali 34 wypadki drogowe, w których zginęło 5 osób, natomiast 45 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 129 pijanych kierujących.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Długi weekend. Trwają wzmożone kontrole na drogach

  2018-06-02 22:08:18

  gość: ~Yxz

  ostatnio dodany post

  Wszystko ładnie, pięknie.
  Zabkowiccj policjanci patrolować będą raczej krzaki by mogli wytrzeźwieć. Oni wolą kraść, ćpać niźli cokolwiek robić.
  To samo tyczy się ziębickich policjantów. Przykładem dzielnicowego z Ziębic lepiej zatruwać powietrze siedząc na dupie, niż pobrudzić sobie ręce zamykają kolegę za korupcję, zastraszenie, ...

REKLAMA