Express-Miejski.pl

Austin Butler w poruszającej historii o Elvisie. Zobacz, jak wyglądało życie króla Rock and Rolla!

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Ubiegłoroczna premiera filmu „Elvis” na festiwalu w Cannes zakończyła się trwającymi kilkanaście minut owacjami na stojąco.

Poruszająca historia króla Rock and Rolla, w którego wcielił się Austin Butler, wywarła ogromne wrażenie na widzach z całego świata. Choć Elvis zapisał się na kartach historii jako jeden z najlepszych artystów na świecie, jego życie nie było usłane różami. Sprawdź, jak wyglądała kariera ikony popkultury i kim jest odtwórca głównej roli w filmie „Elvis”.

Aktor i piosenkarz Austin Butler, odtwórca roli Elvisa Presleya, znany jest w hollywoodzkim środowisku już od niemal dekady, ale to główna rola w biograficzno-muzycznej opowieści o królu amerykańskiej popkultury, przyniosła mu prawdziwą sławę. Obraz wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna spotkał się z ogromnym uznaniem, zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Historia opowiada o życiu, karierze i trudach związanych z byciem gwiazdą światowego formatu na tle burzliwych zmian społecznych, jakie miały miejsce w Ameryce w latach 50., 60., i 70. Sprawdź, kim jest Austin Butler i co łączy go z postacią Elvisa Presleya!

Aktor, piosenkarz, model – kim jest Austin Butler, odtwórca roli Elvisa Presleya

Austin Butler urodził się w 1991 roku jako syn kosmetyczki Lori Anne Butler i agenta nieruchomości Davida Butlera. Obecnie film "Elvis" podbija serca fanów, a Austin Butler z wielką pompą wchodzi w świat największych hollywoodzkich produkcji. Warto jednak wspomnieć, że odtwórca roli Elvisa Presleya zaczynał swoją aktorską karierę w typowo młodzieżowych serialach, takich jak „Hannah Montana” czy „Szkolny poradnik przetrwania”. Prawdziwym przełomem w życiu młodego aktora było otrzymanie roli w filmie reżyserowanym przez Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”, gdzie Butler miał okazję wystąpić u boku wielkich gwiazd, takich jak Margot Robbie, Brad Pitt i Leonardo DiCaprio. Rola Elvisa Presleya otworzyła Austinowi drzwi do wielkiego świata, w którym aktor zyskał sławę i uznanie. Już niebawem będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć Butlera na wielkim ekranie – aktor zagra czarny charakter w drugiej części ekranizacji powieści science fiction „Diuna”, której premierę zapowiedziano na 2023 rok.

Bądź na bieżąco z życiem gwiazd – poznaj aktorów ulubionych filmów i seriali. Kliknij tutaj

„Elvis” podbija serca fanów – jak Austin Butler poradził sobie z rolą króla Rock and Rolla

Głos, sposób poruszania, niesamowita charyzma – to dzięki nim Elvis zdobył rzesze fanów na całym świecie. Mogłoby się wydawać, że nigdzie nie ma osoby, która byłaby w stanie odtworzyć to, czym król Rock and Rolla zachwycał podczas swoich wyczerpujących tras koncertowych. A jednak – Austin Butler, który wcielił się w rolę Elvisa, wykonał swoją pracę na mistrzowskim poziomie. Aktor do perfekcji opanował ruchy i barwę głosu ikony popkultury. Butler, który tak samo jak Elvis stracił ukochaną mamę w wieku 23 lat twierdzi, że osobista tragedia pomogła mu lepiej zrozumieć cierpienie i trudności, z jakimi zmagał się wielki Elvis Presley.  

mat. sponsorowany

REKLAMA