Express-Miejski.pl

Regeneracja wtryskiwaczy – naprawa i czyszczenie wtrysków

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Wtryskiwacze w dieslu działają poprzez wstrzykiwanie paliwa pod odpowiednim ciśnieniem bezpośrednio do komory spalania.

Wtrysk paliwa jest precyzyjnie kontrolowany, aby zapewnić optymalne spalanie i maksymalną wydajność. Kiedy wtryskiwacze są niesprawne, objawia się to problemami z uruchamianiem silnika, słabszymi osiągami, większym dymieniem, szarpaniem silnika i falowaniem obrotów. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest regeneracja wtryskiwaczy. Polega ona na dokładnej diagnostyce, wymianie zużytych elementów, czyszczeniu i weryfikacji parametrów na stole probierczym. Można to zrobić w specjalizującym się w regeneracji wtryskiwaczy serwisie samochodowym. Serwis Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli oferuje taką usługę i przyjmuje zlecenia z całej Polski.

Czemu warto skorzystać z naprawy wtryskiwaczy? Otóż usługa ma wiele zalet, które powinny nas zachęcić do rychłej wizyty w serwisie.

1. Oszczędność pieniędzy - regeneracja jest tańsza niż zakup nowych wtryskiwaczy i pozwala na przedłużenie ich żywotności.

2. Poprawa osiągów - regeneracja wtryskiwaczy może przywrócić ich działanie do stanu fabrycznego i poprawić osiągi silnika.

3. Mniejsze zużycie paliwa - jeśli wtryskiwacze działają prawidłowo, można zauważyć zmniejszenie zużycia paliwa i niższe rachunki za paliwo.

4. Mniejsze emisje szkodliwych substancji - prawidłowe funkcjonowanie wtryskiwaczy pozwala na mniejsze emisje szkodliwych substancji do atmosfery.

5. Gwarancja - Bosch Service Pawlik udziela 2-letniej gwarancji na swoje usługi, co daje pewność, że wtryski będą działać prawidłowo.

Jak można skorzystać z oferty tego warsztatu? Jedyne co trzeba zrobić, to zlecić wymontowanie wtrysków z samochodu i zapakować je w odpowiedni sposób. Kurier (w którego zamawianiu może wyręczyć serwis) odbierze paczkę, a po wykonaniu regeneracji dostarczy ją z powrotem pod wskazany adres. Realizacja usługi zajmuje maksymalnie 1 do 2 dni roboczych. Trzeba dodatkowo pamiętać, że uszkodzenia mechaniczne wtryskiwacza uniemożliwią przeprowadzenie regeneracji i czasem zwyczajnie bardziej będzie się opłacało wymienić wytryski na nowe.

mat. sponsorowany

REKLAMA