Express-Miejski.pl

Osteoporoza rozwija się bezobjawowo. Nie zwlekaj i zbadaj swoje kości w Osteobusie

Zapraszamy na badanie już 29 marca w Osteobusie przy ul. Mickiewicza 20 w Strzelinie. Zapisy prowadzone są pod numerem tel. 512 351 600

Zapraszamy na badanie już 29 marca w Osteobusie przy ul. Mickiewicza 20 w Strzelinie. Zapisy prowadzone są pod numerem tel. 512 351 600 fot.: MD Multi Diagnostica

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. 

Osteoporoza powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Zapraszamy 29 marca na badanie osteoporozy w mobilnej pracowni densytometrycznej – OSTEOBUSIE, który będzie znajdował się przy Publicznym Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego, ul. Mickiewicza 20 w Strzelinie. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. 

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 512 351 600.
Cena jednego badania wynosi 45 złotych.

mat. sponsorowany

REKLAMA