Express-Miejski.pl

W jakich zawodach należy się nagroda za staż pracy?

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Jako przedsiębiorcy musimy wiedzieć o wielu rzeczach, mieć świadomość często zmieniających się ustaw, jak i nowych technologii, które mogą pomóc w funkcjonowaniu firmy.

Może się okazać, że trudno będzie nam to wszystko kontrolować, tak aby zawsze być na bieżąco z najważniejszymi informacjami. Wówczas warto korzystać ze stron, na których będziemy mieli zebrane te najważniejsze rzeczy. W ten sposób sięgniemy do nich, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Warto opierać się na wiedzy innych

Prowadząc własną działalność gospodarczą, musimy zwracać uwagę na wiele różnych kwestii, a jednocześnie cały czas kontrolować rozwój naszej firmy. To może oznaczać, że trudno będzie nam dopilnować pojawiających się informacji czy zmian w ustawach, o których jako przedsiębiorcy powinniśmy wiedzieć. Możemy jednak korzystać z pomocy różnych stron czy blogów, na których zebrane są najważniejsze informacje w tym temacie, takich jak chociażby https://aleo.com/pl/blog/. Opierając się na wiedzy, jaką zdobędziemy ze sprawdzonych źródeł, będziemy mogli spokojnie zarządzać firmą, mając gwarancję. Będziemy wiedzieli, jakie wnioski należy składać do urzędów, jakie prawa pracownika muszą być przestrzegane, jak również dowiemy się, jakie zmiany w ustawach się pojawiają, abyśmy mogli je wdrożyć w odpowiednim momencie.

Nie zapominajmy o nagradzaniu pracowników

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest wiele wytycznych, które mają poprawić komfort pracy naszych pracowników i musimy się do nich stosować. Ale jednocześnie możemy trafić na wytyczne, które jasno będą określały, w jaki sposób mamy nagrodzić pracownika, który ma odpowiednio długi staż pracy. W niektórych zawodach przyznawane są nagrody jubileuszowe. Jeśli nie znamy szczegółów takich gratyfikacji, to możemy dowiedzieć się więcej na jej temat przykładowo tutaj: https://mojaolesnica.pl/53337,946179,czym-jest-nagroda-jubileuszowa-pytanie-kto-moze-ja-otrzymac-pytanie. Tego typu nagroda przyznawana jest zazwyczaj ludziom, którzy wykonują zawody związane ze strefą budżetową, np. nauczyciele, górnicy, pracownicy służby zdrowia czy cywilnej. Pierwsze wyróżnienie tego typu otrzymać mogą po 20 latach pracy, a każde kolejne co 5 lat. Zagłębiając się w temat, dowiemy się, że dla różnych grup te zasady mogą być trochę inne, ale jedno jest niezmienne. Do okresu zatrudnienia wliczane są wszystkie okresy pracy, również z poprzednich firm – nawet jeśli nie były one ze strefy budżetowej, jak również czas otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych. W przypadku pań, do tego okresu należy zaliczyć również te lata, w których przebywały na urlopie wychowawczym.

Nagroda jubileuszowa a przejście na emeryturę

Może się okazać, że pracownik ma wszystko udokumentowane, zbliża się do czasu pracy, po którym należy mu się nagroda jubileuszowa, ale zanim do tego dojdzie, będzie przechodził na emeryturę. Powinniśmy w takim momencie wiedzieć, że nagroda jubileuszowa może mu być wypłacona wówczas z wyprzedzeniem. Warunkiem jest to, że w momencie przejścia na emeryturę do otrzymania takiej nagrody będzie brakowało mu mniej niż rok. W takiej sytuacji nagroda jubileuszowa powinna być wypłacona w dniu, w którym ustał stosunek pracy.

artykuł sponsorowany

REKLAMA