Express-Miejski.pl

Policjanci na drogach w okresie świątecznym

pijany kierowca fot.: istock.com

Ciesząc się świąteczną atmosferą często w pośpiechu zapominamy o przestrzeganiu podstawowych, elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż.

W okresie od 23 do 26 grudnia 2011 roku dolnośląscy policjanci przeprowadzą drogach naszego województwa akcję pn. „Boże Narodzenie”, której nadrzędnym celem będzie utrzymanie płynności ruchu pojazdów i zapewnienie podróżnym bezpiecznego dotarcia do miejsc docelowych i powrotu do domu. W ramach działań funkcjonariusze będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Policjanci będą także kontrolować przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Sprawdzane będzie także stosowanie się przez kierowców do zakazów ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA