Express-Miejski.pl

FORUM » regulamin

 • Całe lato w ESK Wrocław 2016

  2016-07-06 10:31:14

  mpr / ogłoszenie płatne

  Po czerwcowych megawidowiskach przyszedł czas na kulturalne wakacje we Wrocławiu. 

 • 2016-07-12 15:19:23

  gość: ~zapraszamy wszystkich

  Skoro artykuł wisi na podportalu dotyczącym powiatu ząbkowickiego, dziwi brak informacji na temat festiwalu teatralnego "Mezalians", który odbywać się będzie od 18 do 21 sierpnia w Kamieńcu Ząbkowickim. O takim prestiżu, inne gminy ziemi ząbkowickiej moga tylko pomarzyć. Zresztą artyści z całej Polski już od kilku miesięcy odwiedzają Kamieniec, bawiąc i ucząc mieszkańców Kamieńca w każdym wieku. Współtwórcami wydarzenia będą mieszkańcy, szkoły i stowarzyszenia Kamieńca Ząbkowickiego. Więcej informacji za www.wroclaw2016.pl poniżej:

  Festiwal Teatralny „Mezalians” – w parze ze sztuką realizowany jest przez uczestników Akademii Teatru Alternatywnego.

  W programie: spektakle teatrów z Barlinka, Poznania, Siedlca, Lublina, Torunia, Szczecina, Łodzi, Gryfina, Jeleniej Góry, Wrocławia; wystawy; warsztaty; jarmark; widowisko plenerowe; koncerty i parady z udziałem: Atowiczów i artystów i mieszkańców z Kamieńca Ząbkowickiego, m.in. chóru Melodyjka, Teatru Rodzice Dzieciom, członków Stowarzyszenia Pegaz, zespołów ze Starczowa, Ożar, Byczenia, grupy zumby, dzieci z przedszkola nr 1, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz młodzieży z Paczkowa.
  Festiwal organizowany jest we współpracy z Gminą Kamieniec Ząbkowicki.

  Akademia Teatru Alternatywnego (Ata) to projekt wszechstronnej, interdyscyplinarnej i nieformalnej edukacji teatralnej, której celem jest podniesienie kompetencji animacyjnych, artystycznych i kulturotwórczych liderów alternatywnych zespołów teatralnych, wzmocnienie ich motywacji do działania na rzecz środowisk lokalnych oraz dostarczenie praktycznych narzędzi i umiejętności w zakresie metod pracy z zespołem. Akademia ma za zadanie przygotować młodych twórców do bezpośredniego rozpoznawania swego potencjału twórczego oraz pogłębić umiejętność komunikowania stawianych sobie celów społecznych i artystycznych.

  Akademia Teatru Alternatywnego, realizowana w formie comiesięcznych zjazdów to platforma rozwoju, wymiany doświadczeń oraz dialogu z mistrzami kilku pokoleń teatru niezależnego w Polsce.
  Wśród prowadzących znajdą się zarówno zespoły teatralne, m.in. Teatr ZAR, Teatr CHOREA, Studium Teatralne, Teatr Ad Spectatores, Teatr Cinema, Teatr Krzyk, Teatr Porywacze Ciał, PRACOWNIA || ROSA, jak i wybitne osobowości teatru z Polski i zagranicy, m.in.: Leszek Bzdyl, Arti Grabowski, Tomasz Rodowicz, Oleh Stefan, Anna Zubrzycki, Eugenio Barba, Savvas Stroumpos i Theodoros Terzopoulos. W ramach zajęć Akademii uczestnicy poznają autorskie metody pracy zaproszonych reżyserów i aktorów oraz różne tradycje i formy teatralne: od teatru antropologicznego, przez teatr fizyczny, tańca, społeczny, dokumentalny, uliczny, site-specific, lalkowy i teatr obiektu, po teatr klasyczny.
  Akademia stanowi kontynuację Akademii Teatru Alternatywnego zrealizowanej w 2012 roku przez Teatr Brama w Goleniowie i Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie.

  Festiwal organizowany w ramach WROCŁAW 2016 Europejska Stolica Kultury.
  Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Współorganizatorzy: Narodowe Forum Muzyki, Impart, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana, Teatr Brama.
  Partner strategiczny: KGHM Polska Miedź

 • 2016-07-14 19:01:28

  gość: ~nie

  NIE ZNAM NIE LUBIĘ

 • 2016-07-15 21:16:14

  gość: ~nie

  nie nie nie

REKLAMA


REKLAMA