Express-Miejski.pl

Doktor-Medi zdiagnozuje cię przez internet

istock.com fot.: istock.com

Najpierw szczegółowy wywiad, potem określenie problemu, a na końcu raport i pomoc w odnalezieniu specjalisty. Tak działa internetowy konsultant medyczny Doktor-Medi, stworzony przez wrocławianina Piotra Orzechowskiego.

Doktor-Medi.pl to anonimowy i bezpłatny portal, pozwalający na proste i szybkie określenie przyczyn dolegliwości. Baza objawów i chorób licząca około 150 pozycji została opracowana przez lekarzy specjalności ogólnych i szczegółowych, takich jak internista, stomatolog czy chirurg. Każdy z użytkowników musi jednak mieć świadomość, że sieciowe diagnozy mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z normalnym lekarzem.

Pomysłodawcą portalu jest 26-letni informatyk z Wrocławia, Piotr Orzechowski, a jego uruchomienie było możliwe dzięki dofinansowaniu od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach projektu unijnego Akcelerator EIT+.

Wirtualne badanie rozpoczyna się od podania podstawowych, fizycznych danych – płci, wieku, wzrostu i wagi. Następnie użytkownik musi określić dolegliwość, wpisując we wskazane pole na przykład „ból głowy”, „nudności”, czy „bezsenność”. Potem na modelu wskazać trzeba miejsce występowania bólu lub dyskomfortu, a następnie odpowiedzieć na serię pytań, która ma pozwolić w ustaleniu jak najdokładniejszej diagnozy. Jeśli dostarczymy programowi wystarczającą ilość danych, obliczy prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości i przedstawi trzy typy wraz z procentowym wynikiem. Równocześnie wirtualny lekarz zasugeruje rodzaj specjalisty, który może potwierdzić diagnozę, a jej wynik może zostać przesłany na adres mailowy użytkownika w formie pliku PDF. Jak dotąd na internetową diagnozę zdecydowało się blisko 10 000 osób.

Poza możliwością diagnozy, na stronie znajduje się również encyklopedia medyczna z krótkimi notkami na temat najczęściej występujących chorób,  testy pomocne przy określaniu stopnia uzależnienia od używek, kalkulator BMI oraz artykuły i porady medyczne. Diagnozę można przeprowadzić również za pomocą mobilnej aplikacji Doktor -Medi, którą można ściągnąć na stronie www.doktor-medi.pl.

Katarzyna Szulik/Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Doktor-Medi zdiagnozuje cię przez internet

  2012-09-25 16:13:22

  Katarzyna Szulik/Express-Miejs

  Najpierw szczegółowy wywiad, potem określenie problemu, a na końcu raport i pomoc w odnalezieniu specjalisty. Tak działa internetowy konsultant medyczny Doktor-Medi, stworzony przez wrocławianina Piotra Orzechowskiego.

 • 2012-09-27 13:05:54

  gość: ~Tomek

  ostatnio dodany post

  Super pomysł. W moim przypadku diagnoza okazała się trafna. Gratulacje dla pomysłodawców!

REKLAMA