Express-Miejski.pl

Komendy policji mają mieć lepszy standard

Komendy policji mają mieć lepszy standard fot.: bom

W perspektywie kilku lat wszystkie komisariaty policji mają mieć taki sam standard. Stan techniczny cel, pokoi przesłuchań i innych pomieszczeń ma być bardziej komfortowy niż dzisiaj. Tak zakłada program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na lata 2013-2015.

We wszystkich komendach i komisariatach policji ma powstać jednolity standard pomieszczeń, w których obywatele zgłaszają swoje sprawy. Gdy program standaryzacji będzie gotowy, zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie infrastruktury zewnętrznej budynków komend oraz przestrzeni wewnątrz budynku, gdzie przyjmowani są obywatele. Do udziału w konkursie zostaną zaproszeni m.in. architekci.

- Standaryzacja placówek policji jest priorytetem resortu spraw wewnętrznych na najbliższe miesiące i lata. Proces standaryzacji będzie przeprowadzany w latach 2013-2015. Zgodnie z expose premiera Donalda Tuska, na realizację projektu w tych latach ma być przeznaczony 1 mld zł – informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

W pierwszej kolejności zostaną zrealizowane te projekty, które będą wymagały gruntownych remontów oraz wybudowane zostaną nowe obiekty. Lista inwestycji zostanie opracowana przez komendanta głównego policji na podstawie propozycji przesłanych przez komendy w Polsce. Obecne komendy powiatowe, miejskie, rejonowe, a także komisariaty policji nie mają jednolitego standardu. Wiele pomieszczeń wymaga remontów. W latach 2007-2009 na modernizację obiektów policyjnych przeznaczono ponad 1 mld zł. W tym czasie wyremontowano lub wybudowano około 170 obiektów, w dużej części na poziomie komend średniego szczebla.

bom

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Komendy policji mają mieć lepszy standard

  2012-10-26 14:55:54

  bom

  W perspektywie kilku lat wszystkie komisariaty policji mają mieć taki sam standard. Stan techniczny cel, pokoi przesłuchań i innych pomieszczeń ma być bardziej komfortowy niż dzisiaj. Tak zakłada program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na lata 2013-2015.

 • 2012-10-26 14:59:35

  gość: ~dd

  ciekaw jestem, czy zmieni się również standard kontaktów i przesłuchań.

 • 2012-10-27 17:13:51

  gość: ~gzk

  Wy nadal tuskowi-kłamczuchowi wierzycie? Skąd weźmie te pieniądze jak na szpitale nie ma? Likwiduje szpitale, posterunki policji, szkoły. On jest drugi Kononowicz- Nie będzie niczego! A poniżej link do zdrady POlski przez posłów PO:

  http://www.pch24.pl/europoslowie-po-glosuja-przeciwko-wlasnemu-panstwu,7003,i.html

 • 2012-10-27 21:10:55

  gość: ~SD

  TY TO MOZE W KONCU DLUGOPISY I PAPIER TOALETOWY DOSTANA,HEEHEEE,PO 1 STYCZNIA TYLKO JELENIE BEDA SZLI DO PILCJI

 • 2012-10-29 10:28:28

  gość: ~Levy

  Nie ma sensu modernizować tych placówek, należy je sprzedać. Komenda Policji w Ząbkowicach w jednym budynku tak jak np Straż Pożarna, jest najlepszym rozwiązaniem. Zresztą z tego co pamiętam Pogotowie też miało mieć nowa placówkę. Czy Burmistrz myślał coś na ten temat. Koło Straży pożarnej jest miejsce na wybudowanie Wspólnego budynku dla tych służb, przy okazji umiejscawiając tam nowoczesne centrum koordynacji służb oraz centrum zarządzania kryzysowego dla Powiatu. Czy Powiat i Gmina mogą się dogadać i wspólnymi siłami pozyskać na to granty i wsparcie polityczne w centrali? Przecież takie rozwiązanie ogranicza koszty funkcjonowania, nowoczesne obiekty, oraz łączność, dla obywateli miasta i powiatu będzie to również udogodnienie czyli sprawne działanie numeru 112.

 • 2012-10-29 10:41:07

  gość: ~z lotu ptaka

  Wpierw to należy łby ,niektórym policmajstrom zmodernizować.Jężeli awans do Centralnego Biura Śledczego dostają z naszej KPP takie miernoty i niedołęgi jak słynny już śledczy od metali kolorowych i pieców co to tu żadne modernizacje i zmiany wystrojów nie pomogą, to tak jakby syfa leczył pudrem.Szkoda kasy

 • 2012-10-29 10:53:58

  gość: ~xxxx

  wszystkie w/w jednostki z samej nazwy i statusu nie podlegają burmistrzowi

 • 2012-10-29 12:49:44

  gość: ~z lotu ptaka

  ostatnio dodany post

  W treści artykułu nie doczytałem się nigdzie aby jednostki policji podlegały władzom samorządowym , niemniej jako podatnicy mamy prawo oczekiwać tak jak i od innych służb profesjonalizmu w działaniu, czy to aż tak wiele ? Dla oczekującego na interwencje obywatela ,gdzieś tam na odległej wsi nie ma znaczenia jaki kolor mają ściany w pokojach komisariatu, ale ma znaczenie jak prowadzący dochodzenie w jego sprawie ,jako pokrzywdzonego przez złodzieja , rżnie głupa i w prostym jak konstrukcja cepa postępowaniu nie potrafi tej sprawy zakończyć sukcesem. Jeżeli pózniej takie " kadry" trafiają do podobno elitarnej formacji to kto pozostaje na poziomie komisariatów czy powiatowych komend ?

REKLAMA