Express-Miejski.pl

Przekroczenie stanów alarmowych rzek. Ma też silnie wiać

Przekroczenie stanów alarmowych rzek i silny wiatr fot.: bom

Z powodu odwilży wiele rzek na Dolnym Śląsku przekroczyło stany alarmowe. Szczególnie na rzekach: Kaczawa, Kwisa, Bóbr i Nysa Łużycka wystąpią przekroczenia stanów alarmowych o ok. 20-50 cm. Dyżurny synoptyk ostrzega też przed silnymi wiatrami.

Biuro Prognoz Meteoroligicznych we Wrocławiu zapowiada przekroczenie stanów ostrzegawczych na Odrze. W górnych biegach rzek początkowo stany wody będą opadały, a następnie mogą wystąpić ponowne wzrosty spowodowane odwilżą. W środkowych biegach rzek będą przemieszczały się fale wezbrania roztopowego. Lokalnie, szczególnie w zlewniach rzek Kaczawy, Bobra, Kwisy, Nysy Łużyckiej oraz Bystrzycy i Nysy Kłodzkiej prognozuje się wzrosty stanów ostrzegawczych. W tych miejscach wystąpić mogą również przekroczenia stanów alarmowych o ok. 20-50 cm.

Wzrosty stanów wody prognozuje się również w zlewniach prawostronnych dopływów środkowej Odry, gdzie lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze (szczególnie na Sąsiecznicy).

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 do 35 km/h, w porywach od 65 do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w 85 procentach – informuje Teresa Wilczyńska, dyżurny synoptyk.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA