Siatkarze Bielawianki zwyciężają w derbach, ósma wygrana juniorów

Juniorzy odnieśli pewne zwycięstwo i znajdują się na czele tabeli

Juniorzy odnieśli pewne zwycięstwo i znajdują się na czele tabeli fot.: BBB

W miniony weekend seniorzy Bielawianki gościli na własnym parkiecie ostatnią w tabeli Olavię Oława. Lepszego przeciwnika na przełamanie próżno było szukać.

Bielawianie do meczu przystąpili z chęcią zwycięstwa po dwóch porażkach z rzędu. Siatkarze mieli także w pamięci porażkę w Oławie podczas pierwszego spotkania tych ekip. Tamtejsze zwycięstwo było zaledwie jednym z dwóch  jakie zanotowali oławianie w tym sezonie.

Set otwierający małe derby zakończył się dość pewnym zwycięstwem MKS Olavii Oława, która pokonała Bielawiankę Bester Bielawa 25:20. Goście od pierwszych piłek objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Kluczowa dla losów spotkania okazała się zmiana rozgrywających przy stanie 14:18 w pierwszym secie. Leński zastąpił Jerzyka i choć losów pierwszego seta odmienić się nie udało to w dalszej części meczu na parkiecie królowali już bielawianie.

Drugi set rozpoczął się kapitalnie dla miejscowych, bowiem objęli oni prowadzenie 8:0! Co prawda oławianie straty zaczęli nieco odrabiać i po chwili na tablicy wyników zrobiło się 9:4, jednak bielawscy zawodnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia aż do rezultatu 18:12. Później to kilka punktów z rzędu trafiło na konto oławian i rezultat brzmiał 18:17. Wszystko wskazywało na emocjonującą końcówkę, jednak bielawianie pokazali charakter i zwyciężyli do 21.

Trzeci set był bardzo podobny do drugiego z tym,  że bielawianie wyciągnęli wnioski i nie dali gościom zbliżyć się do siebie, trzymając kilkupunktową różnicę do końca seta. W efekcie wygrali do 20 i objęli prowadzenie w całym pojedynku.

W czwartym secie kibice byli świadkami pogromu, a przyczyniła się do tego bardzo dobra zagrywka bielawskich siatkarzy, którzy w tym secie zdobyli pięć asów serwisowych. Ponadto dobrze funkcjonowały inne elementy, a miejscowi regularnie powiększali przewagę. Zwycięstwo w ostatniej partii do 14 doskonale odzwierciedla boiskowe wydarzenia, a gospodarze po dwóch ligowych porażkach z rzędu znów odnieśli  wygraną. Można powiedzieć, że był to rewanż za przegraną z pierwszej rundy, kiedy oławianie pokonali bielawian na własnym parkiecie 3:2.

Bielawianka Bester Bielawa vs MKS Olavia Oława 3:1 (-20,21, 20, 14)

Bielawianka Bester Bielawa: Sdebel, Wajdowicz, Prokopowicz, Kurpiel, Jurczyński, Jerzyk, Wierzbicki (libero) oraz Botwina, Leński, Surtel, Strubbe

MKS Olavia Oława: Paciukanis, Nakonieczny, Jarecki, Krupa, Glinka, Pasierbowicz, Szczurowski (libero) oraz Bryłkowski, Reczuch, Engel

Juniorzy odnieśli kolejne zwycięstwo i przewodzą w tabeli ligi dolnośląskiej. Mecz z przedostatnim Ikarem Legnica bez większej historii. Bielawianie wygrali bardzo pewnie 3:0 i umocnili się na czele rywalizacji. Legniczanie tylko w drugim secie dość długo dotrzymywali kroku gościom, lecz końcówka należała do przyjezdnych, którzy straty seta zwyciężyli gospodarzy.

Ikar Legnica vs Bielawianka Bester Bielawa 0:3 (-16,-21,-18)

Bielawianka Bester Bielawa: Lasota (K), Bocianowski, Saryczew, Kapczuk, Gawrysiak, Józwiszyn, Byczek (libero) oraz Rudzki, Biłozor, W. Skwarcan, M. Skwarcan