Prezentacja Drużyn Orła Ząbkowice

Prezentacja Drużyn Orła Ząbkowice fot.: leoni

W sobotnie popołudnie o godzinie 17:00 na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbyła się pierwsza oficjalna prezentacja drużyn ząbkowickiego Orła.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, na trybunach zasiadło wielu kibiców, a na parkiecie mogliśmy podziwiać wielu zawodników reprezentujących biało-niebieskie barwy.

Po pojawieniu się zawodników przyszedł czas na pierwsze przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał prezes klubu Jan Małozięć, który przywitał piłkarzy, zaproszonych gości oraz oczywiście licznie zgromadzoną publiczność. Następnie głos zabrali: burmistrz Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie – Krzysztof Kotowicz, Senator RP – Stanisław Jurcewicz, Wicestarosta Powiatu – Tadeusz Cymbała, a także Andrzej Padewski – Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz wyżej wymienionych Panów na prezentacji pojawiło się wielu innych znanych osobistości, w tym byli działacze, zawodnicy i trenerzy Orła Ząbkowice.

Na deser organizatorzy pozostawili nam trzy mecze pokazowe. W pierwszym z nich na boisko wybiegli podopieczni Pawła Adamczyka, którzy zmierzyli się z juniorami starszymi ząbkowickiej drużyny, prowadzonymi przez Radosława Albrechta. Mecz zakończył się wygraną trzecioligowców 4:2, jednak młodsi piłkarze wcale nie ustępowali starszym kolegom i seniorzy dopiero w końcowych minutach zapewnili sobie zwycięstwo. W konfrontacji tej jednakże nie wynik był sprawą najważniejszą – liczyła się dobra zabawa i efektowny futbol.

W przerwach między pokazami swoje umiejętności prezentował zespół taneczny DanSter.