Express-Miejski.pl

Konkurs Slim Belly

Slim Belly fot.: Lady Fitness Club

Jeżeli chcesz sobie pomóc w walce z uporczywą tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Jak walczyć z otyłością brzuszną

Słynna oponka i fałdki tłuszczu na brzuchu to nie tylko problem estetyczny ale i zdrowotny. Otyłość brzuszna może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i pogorszenia jakości naszego życia. Jeżeli w porę się jej nie pozbędziemy, zwiększamy ryzyko rozwoju miażdżycy, a w przyszłości możemy doprowadzić nawet do zawału serca.

Jeżeli chcesz sprawdzić czy cierpisz na otyłość brzuszną, zmierz centymetrem krawieckim swój obwód w talii. Jeżeli Twój wynik to ponad 80 cm, niestety cierpisz na tę przypadłość (w przypadku mężczyzn problem zaczyna się od 94 cm).

Niebezpieczna przypadłość

Należy podkreślić, że tłuszcz skupiony na brzuchu jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny od tego na pośladkach, ramionach czy udach. Gromadzi się on nie tylko w podskórnej tkance tłuszczowej, ale również w jamie brzusznej, narządach wewnętrznych i mięśniach. To z kolei może prowadzić do zaburzeń przemiany materii, wysokiego cholesterolu, cukrzycy czy nadciśnienia, które składają się na tzw. zespół metaboliczny. Poza tym, odłuszczone narządy wewnętrzne wolniej pracują, mamy też większe szanse zachorowania na nowotwór trzustki czy jelita grubego. Otyłość uniemożliwia nam również wykonywanie intensywnych i energicznych ruchów, przez co jesteśmy spowolnieni i ociężali, a to z pewnością negatywnie wpływa na nasze relacje z otoczeniem i pewność siebie.

Szukając przyczyn

Najczęstszą przyczyną otyłości brzusznej jest spożywanie niezdrowych pokarmów (słodkie przekąski, fast-food), a także nadmierne objadanie się. Równie ważny jest brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej – prowadzimy siedzący tryb życia i poruszamy się głównie samochodem. Jeżeli dodatkowo żyjemy w stresie, mamy podwyższony hormon kortyzolu, który wywołuje niepohamowany apetyt. Na otyłość brzuszną może mieć również wpływ genetyka, jednak ta przyczyna obejmuje zaledwie ok. 20% osób dotkniętych tą przypadłością.

Jak temu zaradzić

Jedynym rozwiązaniem jest zmiana stylu życia. Zdrowa dieta oparta na produktach bogatych w wartości odżywcze i witaminy, a także dużo ruchu to klucz do sukcesu. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest systematyczność i trwała zmiana nawyków żywieniowych. W przeciwnym wypadku czeka nas efekt jo-jo. Warto również nauczyć się radzić sobie ze stresem, zachowując równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym. Dzięki temu, zamiast sięgania po kolejny kawałek ciasta, powinniśmy się odprężyć, wyjść na spacer i pomyśleć o czymś miłym.

Trening to podstawa

W walce z otyłością brzuszną na pewno nie zaszkodzą nam dodatkowe możliwości, które często występują w ofertach fitness clubów. Dzięki temu, proces tracenia na wadzie i pozbywania się tłuszczu z okolic brzucha, będzie szybszy i skuteczniejszy. Przykładem takiego rozwiązania mogą być treningi wytrzymałościowe z wykorzystaniem pasa Slim Belly, który posiada dwie komory powietrzne uciskające nasz brzuch, poprawiając tym samym krążenie krwi w tym obszarze. To z kolei wpływa na skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Ćwicząc regularnie przez miesiąc możemy zgubić nawet 5 cm w talii.

Mamy dla Was do wygrania 10 bezpłatnych wejściówek na trening z pasem Slim Belly do wykorzystania w Lady Fitness Club we Wrocławiu.

Wystarczy, że opiszesz nam jak walczysz z kilogramami i zbędną tkanką tłuszczową. Zainspiruj nas i opisz swoje starania w drodze do idealnej sylwetki.

Najlepsze odpowiedzi będzie wybierać jury konkursowe.

Odpowiedzi wraz z danymi osobowymi (imię, nazwisko oraz numer telefonu) prosimy przesyłać na maila: konkurs@express-miejski.pl (w tytule prosimy wpisać Slim Belly- KONKURS). Czekamy na Wasze odpowiedzi do 15 maja do godz. 8 rano

 

 

Anna Ancewicz

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konkurs Slim Belly

  2014-05-08 09:15:05

  Anna Ancewicz

  Jeżeli chcesz sobie pomóc w walce z uporczywą tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 • 2014-05-09 23:55:10

  gość: ~odmienionyyy

  ostatnio dodany post

  ha ha ha znowu jakaś ściema... ja polecam kogoś kto mi pomógł(513120722)... pozdrawiam, życzę sukcesów, wytrwałości, efektów ...

REKLAMA