Express-Miejski.pl

Upały utrudniają życie kierowcom. Zwolnij przed przejazdem kolejowym

W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Średnio co 19 godzin dochodzi na nich do wypadku fot.: SOK

Kierowco uważaj na przejazdach kolejowych. Upały mogą pogorszyć twoją koncentrację. Trwa akcja PKP „Zatrzymaj się i żyj”.

Tylko w kwietniu na przejazdach kolejowych w Polsce doszło do dziewięciu wypadków, w których zginęły 3 osoby. Najczęstszy powód to lekceważenie przepisów. W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Średnio co 19 godzin dochodzi na nich do wypadku. Od początku roku na przejazdach odnotowano 53 kolizje i wypadki, w których śmierć poniosło dziesięć osób, a siedem zostało ciężko rannych. Lekarze ostrzegają kierowców. Upały, które mają się utrzymywać w Polsce przez najbliższych kilka dni mogą utrudnić koncentrację w czasie jazdy. Kolej przestrzega.

- Bezpieczeństwo na przejazdach zależy od tego, czy kierowcy przestrzegają przepisów o ruchu drogowym. Stale podnosimy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Instalujemy nowoczesne urządzenia, modernizujemy przejazdy, szkolimy ludzi oraz usprawniamy procedury zarządzania, wskutek czego liczba wypadków z roku na rok maleje. Niestety, nadal ich skala niepokoi – mówi Andrzej Pawłowski, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Niedawno ruszyła cykliczna akcja „Zatrzymaj się i żyj”, której celem jest przypominanie kierowcom o niebezpieczeństwach oraz zwracanie uwagi ludziom, którzy przechodzą przez tory w niedozwolonych miejscach. Kolej wprowadza także dodatkowe oznakowanie na drogach dojazdowych do wybranych przejazdów w postaci poziomych i wypukłych pasów na jezdni. Będą one przypominać kierowcom o zachowaniu maksymalnej ostrożności i skłaniać do wyhamowania przed przejazdem.

Pierwszych 10 przejazdów w Polsce zostało już w ten sposób oznakowanych. Do końca czerwca będzie ich pięćdziesiąt, a do końca roku 200.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA