Express-Miejski.pl

Nie chcemy być podsłuchiwani. Rośnie sprzedaż urządzeń antypodsłuchowych

Na rynku pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów szpiegowskich fot.: bom

Na polskim rynku rośnie popularność sprzętu do zagłuszania podsłuchów. W opinii ekspertów aferze taśmowej „Wprost” mógł zapobiec sprzęt antypodsłuchowy.

W sklepach z urządzeniami detektywistycznymi o 80 procent wzrosła sprzedaż minikamer, czułych dyktafonów i innych akcesoriów szpiegowskich. Z raportu firmy Spy Shop - ogólnopolskiej sieci sklepów z produktami szpiegowskimi wynika, że sprzedaż skanerów radiowych i systemów antypodsłuchowych wzrosła o 96 procent. Popularne są kieszonkowe wykrywacze pluskiew, które informują o obecności podsłuchu radiowego za pomocą dźwięku lub wibracji.

- Urządzenia zapobiegające inwigilacji są teraz na wyciągnięcie ręki.  Najtańsze można kupić już za kilkaset złotych. Gdyby skorzystali z nich podsłuchiwani politycy, to afery taśmowej można było uniknąć – mówi Paweł Wujcikowski, ekspert do spraw bezpieczeństwa w Spy Shop Polska.

Na rynku pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów np. detektory złącz nieliniowych – to urządzenia wykrywające każdą elektronikę niezależnie od jej rodzaju. Zdaniem eksperta skuteczniejsze od wykrywania podsłuchów jest ich zagłuszanie. Systemy akustyczne to wysoce nowoczesne produkty, które nie tylko zabezpieczają rozmówców, ale pomieszczenia, gdzie odbywają się konferencje. System poradziłby sobie również w restauracji. Zalety stosowania zagłuszaczy doceniają już osoby prywatne, przedsiębiorcy i biznesmeni, którzy chronią się przed skutkami szpiegostwa przemysłowego.

- Przykład jest przenośny system Druid. Rozmówcy porozumiewają się ze sobą za pomocą specjalnych zestawów słuchawkowych. Stojący w ich pobliżu nadajnik generuje specjalne zakłócenia akustyczne, które są niemożliwe do usunięcia oraz  nie pozwalają na zrozumienie zarejestrowanych nagrań – dodaje Paweł Wujcikowski.

 przed każdym sposobem naruszania prywatności konferencji. Równie sprawnie poradziłyby sobie w ochronie restauracyjnej sali. Do najbardziej zaawansowanych systemów należy profesjonalny RDK-200 ANG, składają się z kilku elementów. Najczęściej generatora szumów, przekaźników wibroakustycznych, mocowań okiennych oraz specjalnych narzędzi i okablowania. Muszą być instalowane w pomieszczeniach z udziałem wykwalifikowanych specjalistów.

Jacek Bomersbach / MK

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie chcemy być podsłuchiwani. Rośnie sprzedaż urządzeń antypodsłuchowych

  2014-07-16 13:02:20

  Jacek Bomersbach / MK

  Na polskim rynku rośnie popularność sprzętu do zagłuszania podsłuchów. W opinii ekspertów aferze taśmowej „Wprost” mógł zapobiec sprzęt antypodsłuchowy.

 • 2014-07-16 13:51:00

  gość: ~Danka ze Szczepanowa

  Afera goni aferę. Trudno w tym kraju żyć. Nie dziwię się, że tyle ludzi z Polski ucieka

 • 2014-07-16 14:59:19

  gość: ~Bebm

  Sklepy znajdują się chyba tylko w dużych miastach. Szkoda, ze nie ma w Środzie Ślaskiej. Ale otworzyli sklep z militariami.

 • 2014-07-16 15:07:02

  gość: ~inka

  na facebooku Wprost oglosil konkurs na gadzet reklamowy firmy z ktorym bedzie koojarzona. propozycja 99% wypowiadajacych sie: dyktafon lub inne urzadzenia szpiegujace :D

 • 2014-07-16 22:32:24

  gość: ~Damian Gamer

  Ręce precz od "Wprost"

 • 2014-07-17 05:23:24

  gość: ~gosc

  Niech ministrowie tuska kupia sobie taki sprzęt do zagłuszania I będa mogli uprawiać swoje brudne interesy swobodnie, w każdej knajpie bez wyjątku.

 • 2015-09-28 10:52:52

  gość: ~Sebo76

  No nikt nie lubi być podsłuchiwany, niestety podsluchy są wszędzie także w swiecie biznesu, dlatego też zdecydowalismy się na zakup do firmy takich wykrywaczy podsłuchów: www.alfatronik.com.pl/wykrywacze-podsluchow-wykrywacze-podsluchow-wykrywacz-podsluchow-fc-6003-mkii-6wb-p-82.html

 • 2015-09-28 15:08:36

  gość: ~kelner

  Starosta powinien pomyśleć o zakupie kilku takich zagłuszaczy dla podległych jednostek organizacyjnych bo nagrywają oj nagrywają wszystko i wszystkich

 • 2015-11-09 16:27:45

  gość: ~Jaceko

  No sprzety antyszpiegowskie cieszą sie coraz wieksza popularnoscią. My korzystamy akurat z wykrywaczy FC-6003:
  www.sklep-seko.pl/wykrywacz-podsluchow-fc-6003-p-48.html naprawdę przydatne i stabilne urzadzneia

 • 2015-11-16 19:49:44

  gość: ~Maria

  Jeżeli ktoś jest uczciwy to można go podsłuchiwać.Członkowie PiSu są w porządku i dlatego nikt ich nie podsłuchuje.

 • 2017-08-22 03:10:54

  gość: ~Tajemniczy Klient

  ostatnio dodany post

  Elektronika tak poszła do przodu że oprucz tego że podsłuch można
  zagłuszyć to można też go namierzyć aby patrzeć jak skala zaginionych będzie wzrastać nawet tych dobrze wyszkolonych z różnymi uprawnieniami

REKLAMA