Express-Miejski.pl

Widziałeś agresywnego uczestnika ruchu drogowego? Powiadom o tym policję

Wyślij wiadomość na adres stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl jeśli zobaczysz pirata drogowego fot.: sxc.hu

Stworzono specjalną skrzynkę mailową, na którą można wysyłać wiadomości z informacjami, zdjęciami czy filmami dotyczącymi piratów drogowych.

Osób, które naruszają rażąco przepisy prawa o ruchu drogowym, pijanych kierowców czy piratów drogowych jest coraz więcej. Wrocławska policja uruchomiła specjalny adres mailowy, który umożliwi obywatelom informowanie funkcjonariuszy o przypadkach naruszeń prawa.

Coraz więcej kierowców montuje na przednich i tylnych szybach swoich aut kamery, które włączone są podczas jazdy. Kierujący zabezpieczają się w ten sposób chociażby przy zdarzeniach drogowych z ich udziałem. Takie kamery mogą jednak zarejestrować inne przypadki, które zagrażają bezpieczeństwu wszystkim uczestnikom ruchu. Wtedy posiadacz takiego filmu może przesłać go na policję, która będzie miała ułatwione zadanie przy ujęciu sprawcy. Współpraca obywateli z funkcjonariuszami zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach.

- Na adres stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl można zgłaszać wszelkie łamania prawa ze strony uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze pionu ruchu drogowego przeanalizują otrzymane materiały i sprawdzą jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców agresywnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze - komentuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Na osoby rażąco naruszające przepisy prawa będą nakładane różnego rodzaju sankcje w najsurowszym wymiarze. - Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne czyli nałożenie punktów przypisanych do danego wykroczenia oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu - dodaje.

W celu skutecznego ścigania, a także pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym wraz z materiałem należy przesyłać niezbędne informacje. W mailu trzeba podać datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi, ulica), dane dotyczące pojazdu w postaci numeru rejestracyjnego, marki czy koloru. Nie należy obawiać się także podawania swoich danych. Należy przesłać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji i numer kontaktowy.

Może się zdarzyć tak, że plik, który chcesz wysłać na adres mailowy będzie zbyt duży, co nie pozwoli na wysłanie wiadomości z powodu limitu serwera. Wtedy bez wahania przekaż materiał najbliższej jednostce policji.

Katarzyna Mendak / Dolnośląska policja

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Widziałeś agresywnego uczestnika ruchu drogowego? Powiadom o tym policję

  2014-08-07 09:40:27

  Katarzyna Mendak / Dolnośląs

  Stworzono specjalną skrzynkę mailową, na którą można wysyłać wiadomości z informacjami, zdjęciami czy filmami dotyczącymi piratów drogowych.

 • 2014-08-07 19:59:54

  gość: ~Adam

  To jest najlepsze "Należy przesłać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji i numer kontaktowy." skrzynka już chyba pęka w. szwch" znając polskę prowincionalną to będzie tak pan X doniusł na pana Y

 • 2014-08-07 22:19:36

  gość: ~Policja

  A jak, najlepiej podać na tacy panom którzy potrafią jedynie chłopa po piwie na rowerze złapać .. "POLSKA" ... Pytam , w czym ma to pomóc ? W bezpieczeństwie ? Dziękuje za uwagę .

 • 2014-08-07 22:37:13

  gość: ~z kicia

  Nowy pomysł na odrodzenie starego ORMO

 • 2014-08-08 07:48:11

  gość: ~krystian

  chyba was poj.... konfidenci spoleczniaki nagrywaja nagie dzieci a potem beda z ucha dawac na policji i nagrywac kierowcow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niedlugo kur... mac dojdzie do tego bedzie mundur policyjny zamiast godla polskiego !!!!!!!!

 • 2014-08-08 08:38:04

  gość: ~hjk

  moda na donosicielstwo.... kiedyś za to bęcki się robiło.

 • 2014-08-08 17:49:48

  gość: ~Kropka

  No tak, ktoś wyprzedzi na pasach i zostanie nagrany, to właściciel kamery nie powinien wysyłać tego na policje, może przy drugim wyprzedzaniu ten ktoś zabije na przejściu kogoś z waszej rodziny kretyni.

 • 2014-08-08 20:12:57

  gość: ~jaki

  wywalić pseudo kierowców chcecie poszaleć to wskocz ne wybieg niedźwiedzi.

 • 2014-08-23 18:12:15

  gość: ~dki

  Mam nagrane łamanie prawa przez policjantów,wysłać? Ciekawe czy zostaną ukarani? Prędzej ja, za to,że ich nagrałem.Do roboty niech się wezmą a nie stanie w krzakach i łatwy zarobek.

 • 2014-10-02 19:01:53

  gość: ~maxxx

  ostatnio dodany post

  Właśnie wysłałem panom policjantom donos na patrol policji która ustawiła się na środku skrzyżowania i łapał,, piratów,,czy te p.s.y. Sądzą ze są ponad prawem????? I wolno im parkować wszędzie????

REKLAMA