Express-Miejski.pl

Podsumowanie długiego weekendu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Express-Miejski.pl (Katarzyna Mendak)

Policjanci na dolnośląskich drogach prowadzili akcję "Sieprniowy weekend". Wyniki działań prewencyjnych są zatrważające.

- Długi weekend, to dla mieszkańców czas odpoczynku, a dla policjantów wszystkich pionów okres intensywnej pracy. W ciągu czterech minionych dni podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu 95 nietrzeźwych kierujących. Od czwartku do niedzieli odnotowano łącznie 25 wypadków na szlakach komunikacyjnych - komentuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Policjanci od 14 do 17 sierpnia prowadzili działania prewencyjne na dolnośląskich drogach ze względu na wzmożony ruch podczas długiego weekendu, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu.

W ciągu czterech minionych dni, na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze zatrzymali prawie sto osób, które prowadziły pojazdy mechaniczne pod wpływem alkoholu. 

- Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się na drogach do obowiązujących przepisów. Odnotowano na terenie województwa 25 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 28 odniosło obrażenia - dodaje.

Nadmierna prędkość była zazwyczaj przyczyną zdarzeń drogowych. Kierowcy często także wymuszali pierwszeństwo przejazdu oraz niewłaściwie wykonywali manewry wyprzedzania.

Podczas sierpniowego weekendu w całej Polsce doszło łącznie do 348 wypadków. Zginęły 32 osoby, a 441 zostało rannych. Ponadto policjanci ujawnili 1437 kierowców, którzy jechali na podwójnym gazie.

Katarzyna Mendak / Dolnośląska policja

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podsumowanie długiego weekendu

  2014-08-18 11:41:02

  Katarzyna Mendak / Dolnośląs

  Policjanci na dolnośląskich drogach prowadzili akcję "Sieprniowy weekend". Wyniki działań prewencyjnych są zatrważające.

 • 2014-08-19 00:17:30

  gość: ~gość

  ostatnio dodany post

  Ludzie , jak wiele i jak często zdarzaja wam sie "długie weekendy" Polska to chyba jedyny kraj gdzie tak wiele jest dni wolnych od pracy.Polska , to musi być bogaty kraj No i wiadomo jak wolne od pracy to trzeba tradycyjnie i po pijaku szwędać się po polskich drogach, które do jazdy samochodem nie nadaja sie. To że pijany kierowca ginie , to jego wybór ale giną niewinne ofiary i co najgorsze giną dzieci. Pozdrawiam wszystkich trzezwych.

REKLAMA