Express-Miejski.pl

Warsztaty tańca BOLLYWOOD i JOGI - Dwór Elizy

Warsztaty tańca BOLLYWOOD i JOGI fot.: www.dwor-elizy.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W dniach od 5 do 9 sierpnia 2010r. w hotelu SPA Medical Dwór Elizy w
Długopolu Zdrój
odbyły się warsztaty tańca BOLLYWOOD i JOGI.

 8 sierpnia w Długopolu Zdrój dynamiczne rytmy muzyki filmowej na Wieczorze Orientalnym porywały zarówno panie jak i panów, którzy nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Bollywood dance czyli hinduski taniec filmowy oparty jest z reguły na elementach tańca Bharata natyam, Kathak czy emocjonalnym tańcu ludowym Bhangra, tańcu orientalnym i tańcu współczesnym.

Aktualnie to jeden z najbardziej radosnych i ekspresyjnych tańców filmowych na świecie. Choć z warsztatów  tańca korzystały głównie panie, to również panów porwały dynamiczne rytmy muzyki filmowej na Wieczorze Orientalnym, który odbył się w sobotę 8 sierpnia 2010r.

Hotel SPA Medical Dwór Elizy przygotował na ten wyjątkowy wieczór przekąski orientalne, pokaz parzenia herbaty Dilmah połączony z  degustacją, orientalny poncz.

 Osoby chętne  miały możliwość ozdobienia swojego ciała wzorami malowanymi henną. Zaproszeni goście mogli obejrzeć pokaz tańca BOLLYWOOD w wykonaniu tancerki i instruktorki tańca - Pani Katarzyny Komin, która zaprosiła gości do wspólnej zabawy. Impreza zakończyła się na basenie, gdzie Centrum Kosmetyczne hotelu SPA Medical Dwór Elizy przygotowało Rytuał w saunie fińskiej  z degustacją mrożonych owoców oraz zimnych  napojów.    

Podczas 5 dniowych warsztatów w SPA Medical Dwór Elizy w Kotlinie Kłodzkiej  uczestnicy mieli również możliwość odkrywania nieograniczonych możliwości ludzkiego ciała i umysłu podczas praktyki jogi. Jeden z największych myślicieli indyjskich OSHO stwierdził, iż „ciało jest widzialną częścią duszy, a dusza jest niewidzialną częścią ciała". Słowo joga oznacza właśnie taka unię - połączenie duszy i ciała. Praktyka jogi pobudza krążenie energii i krwi w ciele. Prowadząca zajęcia jogi - Pani Emilia Figurniak sprawiła, że uczestnicy poprawili swoja kondycję fizyczną, samopoczucie i zostali napełnieni pozytywną energią. 

Ponieważ warsztaty tańca filmowego BOLLYWOOD i JOGI cieszyły się powodzeniem wśród uczestników, hotel  SPA Medical Dwór Elizy zaplanował kolejną edycję warsztatów jesiennych od 21 do 24 października 2010r.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!

Izabela Augustowska