Express-Miejski.pl

Konsultacje w sprawie krajowej ósemki rozpoczęte

Walka o drogę ekspresową trwa fot.: em24.pl

Konsultacje społeczne w sprawie wpisania krajowej ósemki do Programu Dróg Krajowych na lata 2014-2020 rozpoczęte. Potrwają one do końca stycznia.

- Musimy przekonać wszystkie gminy, starostwa i Urząd Marszałkowski, aby uchwaliły, że nie zgadzają się z obecną formą planu budowy dróg i autostrad. Ministerstwo jest nam przychylne. Kolejne miesiące będą kluczowe - mówił po spotkaniu z sekretarzem stanu Ministerstwa Infrastruktury Zbigniewem Rynasiewiczem, Marcin Kożuchowski, organizator ostatniej blokady. Teraz samorządy z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i części wrocławskiego podejmują uchwały w sprawie potrzeby budowy drogi ekspresowej łączącej Wrocław-Kłodzko-Boboszów, wypełniając ponadto stosowne formularze konsultacyjne z własnymi spostrzeżeniami.

W konsultacjach może uczestniczyć każdy. Wystarczy wypełnić formularz, w którym można zgłaszać swoje uwagi, a następnie przesłać go na konsultacjepbdk@mir.gov.pl albo pocztą tradycyjną na adres Departament Dróg i Autostrad ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa. - Mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego - wypełnijcie i prześlijcie drogą email lub drogą pocztową stosowną ankietę konsultacyjną. To proste, a jednocześnie bardzo ważne w czasie konsultacji publicznych do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2020 - apeluje na swojej stronie poseł Monika Wielichowska.

Maciej Pawłowski

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konsultacje w sprawie krajowej ósemki rozpoczęte

  2014-12-30 16:35:12

  Maciej Pawłowski

  Konsultacje społeczne w sprawie wpisania krajowej ósemki do Programu Dróg Krajowych na lata 2014-2020 rozpoczęte. Potrwają one do końca stycznia.

 • 2014-12-31 08:37:02

  gość: ~Pytanie

  No dobrze - ale CO zdaniem redakcji powinniśmy wpisać w treść? Tak aby głupot tam nie wpisać???

 • 2014-12-31 14:07:32

  gość: ~marek

  wydaje mi się iż to nie jest dobry wniosek na stronie żądamy Drogi S8 na fb pisze aby się powstrzymać z wypełnianiem tego wniosku sprawa jest konsultowana i potem zostanie to ogłoszone jak ma to wyglądać pozdrawiam wszystkich szczęśliwego 2015 roku :)

 • 2015-01-11 11:57:42

  gość: ~tony

  ostatnio dodany post

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA