Express-Miejski.pl

Więcej sokistów patroluje pociągi i tereny kolejowe

W całej Polsce sokiści zabezpieczają 684 stacji kolejowych fot.: sok

Więcej sokistów po cywilnemu patroluje dworce. Chcą zapewnić większe bezpieczeństwo wolontariuszom z WOŚP i podróżnym.

Od wczoraj więcej funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei (SOK) patroluje pociągi i dworce. W akcji bierze udział 1200 sokistów m.in. 137 patroli z psami i 283 samochodowych. Zabezpieczają 684 dworców i stacji kolejowych w całym kraju. Dodatkowe patrole są skierowane przede wszystkim na dworce i stacje, aby skutecznie zapewnić wolontariuszom bezpieczne kwestowanie.

- Funkcjonariuszy wspomagają również specjalistyczne pojazdy tzw. Mobilne Centra Monitoringu, z których będzie prowadzona stała obserwacja miejsc szczególnie zagrożonych kradzieżami – mówi oficer dyżurny SOK.

Straż uruchomiła specjalny numer alarmowy. W razie zagrożenia na terenach PKP można dzwonić 22 474 00 00.

bom

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Więcej sokistów patroluje pociągi i tereny kolejowe

  2015-01-11 12:24:09

  bom

  Więcej sokistów po cywilnemu patroluje dworce. Chcą zapewnić większe bezpieczeństwo wolontariuszom z WOŚP i podróżnym.

 • 2015-01-12 07:01:37

  gość: ~Adam

  W razie zagrożenia na terenach PKP można dzwonić 22 474 00 00. Super tylko za nim wielmożni w Warszawie znajdą np przystanek Suszka to wieki miną.

 • 2015-11-22 18:35:11

  gość: ~wernix

  Sokiści pokazują się jedynie podczas przyjazdów pociągów osobowych i wożą swoje tłuste tyłki w cieplutkich wagonach.
  W przejściach pod torami dochodzi do aktów wandalizmu ,nikt nad tym nie czuwa,na 4 peronie powybijane wszystkie szyby w zadaszeniu tunelu, jak oni zdąją służbę ?piszą że nic się podczas służby nie wydarzyło?na czym w końcu praca ich polega?Obecnie ktoś???zaczął prowadzić remont budynku dworca,to woła o pomstę do nieba ! jakiś dureń zaczął malować zabytkową ozdobną cegłę emulsją,jak za komuny gdyMakowieckiemu została farba na magazynie trzeba było ją jakoś rozchodować ,więc pomalowano budynek stacyjny,to profanacja!!!gdzie konserwator zabytków?????

 • 2015-11-23 18:43:39

  gość: ~Papa SOK

  ostatnio dodany post

  Tak wygląda dzień sokisty . Wyjazd wozem bojowym rosomak do Ząbkowic Śl. Miejsce zasadzek tern byłego faelu , po godzinie przegrupowanie grypy delta obok starego cmentarza i przy czajka , po nastepnej godzinie Ziębicka . Czas wracać , chłopcy odjechali a za nimi łepki z bursy cukrowniczej podpalili trawę . Żaden torami ani 100 m nie przejdzie , bo mają samochód , a jak jest samochód to trzeba jeździć , gdyby nie było to by chodzili.Po cywilnemu chodzą tylko na co im kamizelki i z napisem SOK - cicho tajni. Dobrze, że mają azora ten przynajmniej szczeka jak ktoś przechodzi obok ich twierdzy w Kamieńcu

REKLAMA