Express-Miejski.pl

Wciąż toczą walkę o drogę ekspresową Wrocław-Czechy

Warianty korytarza łączego Wrocław z czeską granicą fot.: Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu

Ruszyło się w sprawie budowy drogi ekspresowej łączącej Wrocław z granicą czeską. Czy przyniesie to jednak efekty?

Sporym echem odbił się grudniowy protest, podczas którego zablokowano dziewięć miejscowości, przebiegających przez krajową ósemkę. Organizator blokady Marcin Kożuchowski nie poprzestał na tym i spotkał się z sekretarzem stanu Ministerstwa Infrastruktury Zbigniewem Rynasiewiczem. Stanęło na tym, że plan budowy drogi ekspresowej trafił do opiniowania społecznego. - Na razie wiemy o 400 przesłanych uwagach. Mało, dlatego najbliższe tygodnie są kluczowe- mówił Kożuchowski w rozmowie z Gazetą Wrocławską. Konsultacje potrwają do końca stycznia.

Od dawna o nową drogę zabiega poseł Monika Wielichowska. Pod uchwałą o konieczności budowy S8 Wrocław-granica z Czechami podpisały się wszystkie samorządy z regionu kłodzkiego, sejmik wojewódzki i rada miasta Wrocławia. - Ta droga powinna znaleźć się w planie rozbudowy dróg i autostrad 2014-2020 - mówi marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Obecnie planowany jest korytarz trasy, który ma wynosić około 125 kilometrów i łączyć Wrocław z Kłodzkiem, z odbiciem na Boboszów. Plan ma być gotowy w marcu bądź w kwietniu.

Istnieje również alternatywa, że droga zostanie jedynie przebudowana. Trasa składałaby się z dwóch pasów w jedną stronę i jednego w przeciwną, a kluczowe miasta zostałyby zaopatrzone w obwodnice. Przekonać jednak trzeba jeszcze Czechów, gdyż to warunek unijnego dofinasowania do dróg transgranicznych.

Maciej Pawłowski

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wciąż toczą walkę o drogę ekspresową Wrocław-Czechy

  2015-01-19 11:07:11

  Maciej Pawłowski

  Ruszyło się w sprawie budowy drogi ekspresowej łączącej Wrocław z granicą czeską. Czy przyniesie to jednak efekty?

 • 2015-01-19 11:25:23

  gość: ~Maciej

  Taak, Wielichowska tak zabiega za dobrem wszystkich, tak samo jak głosowała za tym aby kazać mężczyznom pracować 2 lata dłużej do emerytury(mimo że mieli obiecane inaczej), a kobietom 7 lat dłużej(oczywiście mimo tego że także miały inaczej obiecane) To jest właśnie chamska POlityka Platformy.

 • 2015-01-19 18:13:45

  gość: ~yyyyyyyy

  tylko wariant zielony przez Jawore i między Braszowicami i Grochowiskami

 • 2015-01-19 21:04:58

  gość: ~kierowca transportowca

  monika,krasnoludek z pilawy ,mrzyglocka, marcin oni wszystko zrobia zeby zylo sie lepiej....wlasnej sitwie,podoba mi sie jak walcza do upadlego o--8-ke-beda walczyc do jesiennych wyborow a pozniej jaj zwykle zapomna tak jak ta cala wesola ferajna z tzw.platformy

 • 2015-01-20 14:42:20

  gość: ~2014

  Kierowca bombowca - co tu ma PO do roboty? Dać środki na budowę. Oni rządzą i oni decydują.I nic na to jak na razie nie poradzimy. Czy się podoba czy nie.

 • 2015-01-22 18:09:21

  gość: ~przejeb ne

  Niech Was wszystkich upierdliwych malkontentów szlag...

 • 2015-01-22 18:28:16

  gość: ~gucio

  ostatnio dodany post

  Trzeba wysłać, oczywiście za odpowiednią opłatą, naszego króla bardzkich gór ,który wszystko załatwi,urobi ich jak nic.Czeski zna bo przyjeżdżaja Czesi,ponoć już włoski opanował po wizytach w Italii i rozmowach na miejscu.Teraz zima chłop się nudzi to i załatwi problem.

REKLAMA