Express-Miejski.pl

W Polsce 20 tysięcy kobiet pracuje w służbach MSW

Co szósty policjant w Polsce jest kobietą fot.: policja

Panie pracują w policji, Biurze Ochrony Rządu (BOR), straży granicznej i straży pożarnej.

Duża liczba kobiet, bo blisko 15 tysięcy, służy w policji. Stanową one piętnaście procent wszystkich funkcjonariuszy. To oznacza, że co szósty policjant w Polsce jest kobietą. W porównaniu do 2013 roku liczba funkcjonariuszek w 2014 roku wzrosła o 451.

Straż graniczna to służba MSW, w której  procentowy udział kobiet jest największy. Stanowią one ponad 24 procent wszystkich funkcjonariuszy tej formacji. Pod koniec 2014 roku w straży służbę pełniło ponad 3,5 tysiąca kobiet.  To o 160 kobiet więcej niż rok temu.

- W Państwowej Straży Pożarnej służy 1128 kobiet (na ogólną liczbę ponad 30 tysięcy strażaków). Funkcjonariuszki stanowią więc cztery procent wszystkich strażaków – informuje pracownik MSW

W Biurze Ochrony Rządu (BOR) pierwsze kobiety pojawiły się w latach 50. Początkowo powierzano im jedynie obowiązki administracyjne. Pierwsze funkcjonariuszki w ochronie bezpośredniej pojawiły się w grupach ochronnych premier Hanny Suchockiej. Aktualnie kobiety stanowią ponad osiem procent ogółu BOR-u.

bom

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Polsce 20 tysięcy kobiet pracuje w służbach MSW

  2015-03-08 09:55:06

  bom

  Panie pracują w policji, Biurze Ochrony Rządu (BOR), straży granicznej i straży pożarnej.

 • 2015-03-08 16:05:58

  gość: ~obywatel

  Dlatego wprowadzono zakaz wchodzenia dla policjantów na stadiony, na patrol z policjantką musi jechać przyzwoitka, zniesiono pobór powszechny do wojska, a wprowadzono "armię" niby zawodową (pieniążki), obniżono wymogi sprawnościowe przy rekrutacji do służb mundurowych, zrezygnowano z pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich, na studiach inżynierskich (tym politechnikach) można zdawać do skutku, a poziom wiedzy w szkołach mierzy się testami w których zawsze masz min. 33%, szans że odpowiesz właściwie na jedno z pytań A. B. C. Dzieciom w szkołach daje się podręczniki z samymi obrazkami, bo poziom analfabetyzmu wzrósł wraz z upowszechnieniem zachodniego (kobiecego) modelu edukacji. W krajach skandynawskich, gdzie rządzą parytety, praktycznie rozmontowano wojsko (to samo jest u nas), a w marionetkowej armii służą dziewczęta i chłopcy w rurkach i nie ma komu walczyć z Władymirem Władymirowiczem Putinem - facetem co ma jaja jak wiadra i zarządza milionową armią facetów z jajami jak wiadra..............Płakać mi się chce jak na to patrzę, coraz częściej skłaniam się do popierania silniejszej Rosji, gdzie jest normalność, panuje porządek moralny zgodny z naturą oraz miłość do ojczyzny i silnego prezydenta (faceta).....................

 • 2015-03-08 18:19:31

  gość: ~dd

  W Rosji normalność? Rosja to pełen totalitaryzm, Putina ma jednostke ludzką za nic, a zakłamanie i propaganda jest taka że Rosjanie wierzą że to ukraina zaatakowała Rosje.

 • 2015-03-08 22:22:58

  gość: ~obywatel

  Dowiedziałeś(aś) się tego z mediów reżymowych TVP, TVN, POLSAT ?! Posłuchaj sobie Maxa Kolonko jak nawija o ukraińskich śmieciach wciągających Polskę w wojnę atomową, w której posłużymy za świnie eksperymentalne, bo nie mamy antyrakiet dla systemów ICBM (przyszłe Patrioty czy Aster 30 to kpina) i atomu!! Putin kogo ma za nic, tego ma za nic, ale warto żeby o Polsce mówił dobrze, myślał dobrze i robił nam dobrze, ponieważ 8000 głowic atomowych nie mogą się mylić...........zresztą wiesz co......w obecnym naszym położeniu módl się żeby Rosjanie wkraczając do naszego kraju w sile miliona żołnierzy tylko nas wydupcyli, obżarli i osrali a oszczędzili miasta, ziemie i życie, bo wydaje mi się (kiedy czytam że Rosja uznała Polskę za jednego z trzech głównych wrogów) że jest już za późno na wypędzenie z Polski banderowskich skurwieIi, prezydenta niedojdę, rozpędzenie parlamentu w PISduuu i pertraktowanie korzystnych warunków "współpracy" Polsko-Rosyjskiej. Możemy tylko czekać na wschodnich kochanków szkoląc się w indyjskiej sztuce o nazwie KAMASUTRA i prosić stwórcę, żeby dał nam możliwości i wytrzymałość Casanowy.

 • 2015-03-09 09:53:11

  gość: ~dd

  Proponuje udać się jak najszybciej do dobrego psychiatry, wiem że wyobraznia nie zna granic ale litości.

 • 2015-03-09 23:47:57

  gość: ~delegat57

  Brawo,brawo, brawo

 • 2015-03-10 23:02:09

  gość: ~BODO

  ostatnio dodany post

  Chłopie, tobie widze najbardziej o te wielkie jaja chodzi, weź żesz se zrób operację i będziesz szczęśliwy!

REKLAMA