Express-Miejski.pl

Kadra Dolnego Śląska poznała rywali w Regions Cup

Reprezentacja Dolnego Śląska podczas wrześniowego turnieju eliminacyjnego fot.: lechia.dzierzoniow.pl

Rozlosowano grupy turnieju finałowego Pucharu Regionów, w którym udział weźmie reprezentacja Dolnego Śląska.

Kadra prowadzona przez Grzegorza Kowalskiego zapewniła sobie awans do finałów dzięki wygranej w turnieju eliminacyjnym, który rozegrano we wrześniu zeszłego roku w Lubinie, Polkowicach i Legnicy. Wówczas reprezentacja Dolnośląskiego ZPN pokonała 5:2 rumuńskie Braszów i 5:1 Macedonię, a także zremisowała 1:1 z Paris Île-de-France. Dolnoślązacy znaleźli się w grupie B, w której będą rywalizować z chorwackim Zagrzebem, Wschodnią Irlandią Północną oraz niemiecką Wirtembergią. Wspomnieć należy, że kapitanem zespołu jest Łukasz Deneka, wychowanek Nysy Kłodzko, a podstawowym obrońcą Adrian Leśniarek, były gracz Piasta Nowa Ruda, aktualnie występujący w Lechii Dzierżoniów.

Z kolei w grupie A zagrają Wschodnia Irlandia, turecka Ankara, Kraj południowomorawski z Czech oraz Kanton tuzlański z Bośni i Hercegowiny. Zwycięzcy obu grup zmierzą się w finale. Turniej odbędzie się od 26 czerwca do 4 lipca w Irlandii.

Puchar Regionów to rozgrywki przeznaczone wyłącznie dla drużyn złożonych z zawodników amatorów, nigdy nie grających na szczeblu centralnym. Występują w nim zwycięzcy krajowych rozgrywek regionalnych lub zespoły krajowe w przypadku mniejszych federacji. W 2007 roku amatorskim mistrzem Europy została reprezentacja Dolnego Śląska, w której występowali m.in. byli gracze Orła Ząbkowice Śląskie Ernest Balicki, Mariusz Sadowski i Tomasz Szczepek, obecny trener Iskry Jaszkowa Dolna Adrian Szymczak, który był kapitanem zespołu czy byli reprezentaci kraju Janusza Gol oraz Arkadiusz Piech.

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA