Express-Miejski.pl

Uwaga podróżni. Po świętach ruszy tymczasowy dworzec

Nowy dworzec prawie gotowy. Trwają ostatnie przymiarki fot.: Polbus

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W środę 8 kwietnia zacznie działać tymczasowy dworzec autobusowy we Wrocławiu. Jest on zlokalizowany za gmachem głównym PKP. Budowa nowego dworca potrwa 2 lata.

W miejscu starego dworca przy ulicy Suchej powstaje galeria handlowa. Po dwóch latach budowy w podziemnej części galerii otwarty zostanie nowy dworzec. Podobne rozwiązanie jest w kilku miastach Polski m.in. w Krakowie. Jak zapewnia Krzysztof Belawejder z zarządu PKS Polbus na dworcu tymczasowym ma być bezpiecznie.

- Zero tolerancji dla przestępców. Z dworca usuwane będą osoby o podejrzanym wyglądzie, które nie są pasażerami. Podróżnych będzie pilnować zwiększona liczba pracowników ochrony. Teren dworca objęty jest monitoringiem – mówi prezes.

Na starym dworcu pojawią się oznakowania, jak trafić na dworzec tymczasowy. Od godziny 6 rano do 22 pomocą mają służyć ekipy informacyjne wolontariuszy, którzy będą pomagać podróżnym w odnalezieniu peronu i sprawdzeniu rozkładu jazdy. Pracownicy będą ubrani w czerwone kurtki z napisem „dworzec autobusowy”.

Jacek Bomersbach

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uwaga podróżni. Po świętach ruszy tymczasowy dworzec

  2015-04-03 11:41:20

  Jacek Bomersbach

  W środę 8 kwietnia zacznie działać tymczasowy dworzec autobusowy we Wrocławiu. Jest on zlokalizowany za gmachem głównym PKP. Budowa nowego dworca potrwa 2 lata.

 • 2015-04-03 14:52:50

  gość: ~Bartek

  Super!

 • 2015-04-03 22:55:22

  gość: ~lolek

  ostatnio dodany post

  Pożyjemy - zobaczymy. Już nie jeden obiecywał! A czy będzie tak bezpiecznie i opiekuńczo,czas pokaże.

REKLAMA