Express-Miejski.pl

Dobra wiadomość dla jednostek OSP. Strażacy otrzymają ponad 32 miliony zł

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: ZOSP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekaże ochotniczym strażom pożarnym 32 i pół miliona zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na nowe samochody, mundury i sprzęt.

Umowę podpisano 24 kwietnia. Sfinansowane zostaną również specjalistyczne szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy. Część dotacji ma zostać przeznaczona na organizowanie zawodów i remonty 242 remiz w całej Polsce. Za kwestie dotyczące podziału pieniędzy na poszczególne jednostki będzie odpowiadał Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

- Udzielenie wsparcia OSP będzie miało wpływ na poprawę wyposażenia ochotniczych straży pożarnych, a tym samym, wzrost gotowości do prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Wpisze się także w realizację celów i zadań określonych w rządowym Programie Ochrony Ludności i Ratownictwa na lata 2014 – 2020 – informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

Umowa, w ramach której MSW przekaże 32,5 mln zł została podpisana na realizację zadania: „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”.

bom

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dobra wiadomość dla jednostek OSP. Strażacy otrzymają ponad 32 milony zł

  2015-04-24 17:10:52

  bom

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekaże ochotniczym strażom pożarnym 32 i pół miliona zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na nowe samochody, mundury i sprzęt.

 • 2015-04-26 11:50:14

  gość: ~Małgosia88

  Bardzo dobra wiadomość ... Teraz jak trzeba będzie zdjąć kota z drzewa to będą wzywane cztery jednostki OSP zamiast trzech jak dotychczas ....

 • 2015-04-27 00:03:51

  gość: ~JA

  Kobieto !!! Piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia !!! Bardzo często to właśnie OSP jest pierwsze na miejscu zdarzenia i obojętne jest czy jest to wypadek drogowy czy pożar ... Pamiętaj że to właśnie my Strażacy OSP narażamy własne życie i zdrowie by pomagać innym i to za darmo bo to co dostajemy od gminy często idzie na zakupy dla jednostki ... Jesteśmy w pełnej gotowości 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku po to by moc w kilka minut wyjechać nieść pomoc !!!!!!!!! A Ty piszesz o sciąganiu kota z drzewa ... Swoją droga jestem w OSP od 11 lat i jeszcze nie miałem podobnego wezwania ... I jeszcze jedno to dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej dysponuje jednostkę do wyjazdu i jest ich zawsze tyle ile potrzeba by potem społeczeństwo nie powiedziało że OSP stoi w remizie i nic nie robi a mogło przyjechać i pomóc w ratowaniu mienia ...

 • 2015-04-27 08:31:00

  gość: ~jabis

  ostatnio dodany post

  A ja mam znajomego jest strażakiem i radnym jednocześnie.
  Opowiadał mi, że OSP bardzo chętnie pojedzie ściągnąć kota z drzewa. Dlaczego?
  Z dwóch powodów. Po pierwsze fajnie jest pomóc zwierzakowi.
  A po drugie można ten czas bez stresu, zbędnego napięcia i presji czasu wykorzystać jako formę ćwiczeń. Nawet na trzy samochody.
  Dlaczego? Bo dziś jest to kot, a jutro może być jakiś dzieciak, paralotniarz lub zwyczajnie ktoś kto wlazł i nie potrafi zejść. A im więcej ćwiczeń tym lepiej.
  Osobiście wolę mieć świadomość, że ludzie działający w OSP to wiedzą jak się trzyma drabinę.
  Fajne jest też to, że strażacy z OSP mają również poczucie jak ważny jest temat własnej sprawności. Coraz więcej osób biega i ćwiczy. To już widać. Bo zaczynają znikać wielkie brzuchy. Bo po co mi taki strażak który przebiegnie 7 metrów i się zasapie ;-)

REKLAMA