Express-Miejski.pl

Umiejętności mężczyzny w tańcu MAJĄ ZNACZENIE

fot.: duduhp / sxc.hu

Naukowcy z Northumbria University odkryli w jaki sposób mężczyźni powinni tańczyć, aby przykuć uwagę kobiet.

Przy użyciu technologii 3D zidentyfikowali kluczowe ruchy tancerza, które wpływają na postrzeganie kobiet na to, czy ich umiejętności taneczne są "dobre" czy "złe". Dr Neave (główny prowadzący badania) uważa, że określone ruchy mogą sugerować płci przeciwnej, jaki potencjał w zakresie wigoru, potencjału reprodukcyjnego, siły i zdrowia ma tańczący mężczyzna. Akurat ten aspekt badań był wiadomy od dawna. Jednak dopiero teraz okazało się, że na "dobry" i "zły" styl tańca mają wpływ między innymi ruchy szyi, tułowia oraz... lewego nadgarstka, a także prawego kolana! Wyniki były jednoznaczne: im bogatsze, bardziej zróżnicowane ruchy okolic klatki piersiowej mężczyzny, tym większe zainteresowanie wśród kobiet.

Badania przeprowadzono na 19 mężczyznach w wieku od 18 do 35 lat, nie posiadających większych umiejętności tanecznych. Podczas tańczenia do podstawowego rytmu ich ruchy nagrywały specjalistyczne kamery. Na tej podstawie przygotowano awatary, które następnie zaprezentowano 35 kobietom. Dzięki temu płeć pięna nie zwracała uwagi na wygląd zewnętrzny, a jedynie na ruch ciała.

- To pierwsze takie badanie, które daje obraz "dobrego" i "złego" tancerza. Ludzie na całym świecie mogą się dowiedzieć, co zachęca kobiety, jaki obszar ciała przykuwa ich uwagę i na jakiej podstawie dokonują oceny atrakcyjności mężczyzny podczas tańca - komentuje dla Good News wyniki badań dr Neave. - Jeśli mężczyzna będzie wiedział, jakie ruchy stanowią klucz do sukcesu, może to zwiększyć jego szanse na zainteresowanie swoją osobą większej ilości kobiet - dodaje.

DOBRY TANCERZ

TEGO LEPIEJ UNIKAĆ

leoni

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Umiejętności mężczyzny w tańcu MAJĄ ZNACZENIE

    2010-09-11 13:02:42

    leoni (admin)

    ostatnio dodany post

    Naukowcy z Northumbria University odkryli w jaki sposób mężczyźni powinni tańczyć, aby przykuć uwagę kobiet.

REKLAMA