Express-Miejski.pl

Policja ostrzega: oszuści usprawnili metodę działania na wnuczka

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Po pieniądze do osób starszych wysyłają niczego nieświadomych kurierów. Policja ostrzega i prosi o przekazywanie informacji szczególnie starszym członkom rodziny.

Dotychczas metoda na wnuczka była działaniem bardzo prostym. Oszust podawał się za wnuczka starszej osoby, do której dzwonił, informował ją, że pilnie potrzebuje gotówki i po pieniądze przyśle kolegę. Wielu ludzi wpadało w pułapkę, jednak teraz starsi coraz częściej zachowują czujność i informują policję o podejrzanych telefonach.

W związku z tym oszuści, aby zachować anonimowość, po gotówkę wysyłają niewtajemniczonych w przestępczy proceder wynajętych przez internet kurierów. Starsze osoby, kiedy zorientują się, że zostały oszukane, to w pierwszej chwili wskazują osobę, która zgłosiła się po pieniądze, dzięki czemu oszuści cały czas są kryci i trudni do zlokalizowania.

Policjanci ostrzegają przed takimi zachowaniami, które zdarzają się coraz częściej. - Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na dziwne zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadamy na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydajemy gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczamy do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób - radzi Ilona Golec, rzecznik prasowy ząbkowickiej policji, dodając, że o każdym takim telefonie należy informować policję.

sm. / Express-Miejski.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policja ostrzega: oszuści usprawnili metodę działania na wnuczka

  2015-07-10 12:56:46

  sm. / Express-Miejski.pl / KPP

  Po pieniądze do osób starszych wysyłają niczego nieświadomych kurierów. Policja ostrzega i prosi o przekazywanie informacji szczególnie starszym członkom rodziny.

 • 2015-07-10 21:25:36

  gość: ~Zmiasta

  Zawiadamiam Policję we Wrocławiu ,że w miasteczku Sroda Sląska motocyklisci regularnie urządzają wyscigi i nikt im w tym nie jest w stanie przeszkodzić. Strach chodzić po ulicach!

  Wiem ,że nie swiadczy to najlepiej o miejscowej władzy administracyjnej i Policji , i dlatego mieszkańcy liczą na interwencję z Wrocławia.

 • 2017-10-15 20:52:38

  gość: ~nukii

  ostatnio dodany post

  mam pytanie do policji, czy ostrzega tez potencjalnych kurierów zeby nie odbierali przesyłek ??
  Nie widziałem w internecie żadnego takiego wpisu .
  Oszuści cały czas się cieszą wolnością a za kraty idą nieświadomi kurierzy i policja cieszy sie sukcesem

REKLAMA