Zaważyły karne punkty. OSP Ciepłowody w środku stawki podczas krajowych zawodów

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze fot.: Piotr Bidowaniec / Express-Miejski.pl

W środku stawki uplasowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepłowodach podcza Krajowych Zawodów OSP, które odbywały się w miniony weekend w Polanicy-Zdroju.

Strażacy z Ciepłowód reprezentujący województwo dolnośląskie zajęli dziesiąte miejsce w stawce dziewiętnastu ekip z czasem ogólnym 95.91 sek. Najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Dobrowa (woj. wielkopolskie), drugie miejsce zajęła ekipa ze Starej Wsi (woj. lubelskie), zaś na trzeciej pozycji uplasowali się mistrzowie woj. mazowieckiego – OSP Szkopy. Co ciekawe, zwycięzcy z Dobrowa zarówno w bojówce jak i sztafecie zajmowali miejsca poza podium, a mimo to sumując czasy obu konkurencji okazali się najszybsi (88.53 sek.). OSP Stara Wieś uzyskała czas ogólny 89.38 sek, a OSP Szkopy 91.34 sek.

W ćwiczeniu bojowym strażacy z Ciepłowód „zrobili” ósmy wynik (34.20). Otrzymali niestety pięć punktów karnych (dodatkowe 5 sekund), co spowodowało, że w ogólnym rezultacie w tej kategorii uplasowali się na odległej czternastej pozycji. W sztafecie ciepłowodzianie żadnego błędu już nie popełnili i pokonali ją w czasie 56.71, które pozwoliło im na zajęcie siódmego miejsca w tej konkurencji i dało awans na dziesiątą pozycję w ostatecznym rozrachunku. Odejmując karne 5 sekund za popełniony błąd podczas bojówki strażacy z Ciepłowód mogliby pokusić się o miejsce nawet na podium.

Wśród kobiet także pierwszą lokatę zgarnęła jednostka z Dobrowa. Ochotniczki z OSP Dobrowa zdecydowanie zostawiły w tyle panie z innych jednostek i odniosły pewne zwycięstwo.