Express-Miejski.pl

Zostań dawcą. Przyłącz się do akcji i uratuj komuś życie

Dzięki internetowej rejestracji można zostać dawcą szpiku kostnego bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie wypełnić formularz i zamówić bezpłatny zestaw do pobrania materiału genetycznego.Tak niewiele wysiłku to wymaga, a możemy komuś uratować życie.

Rejestrację przez Internet uruchomiła DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Pałeczki zamiast igieł

Po dokonaniu rejestracji przez Internet, otrzymujemy drogą pocztową pakiet rejestracyjny. Znajdują się w nim: formularz rejestracyjny oraz waciki, przy pomocy których w domu pobiera się wydzielinę z jamy ustnej. Dzięki takiemu zestawowi każdy może samodzielnie pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Formularz oraz waciki należy następnie odesłac do Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Nic to nas nie kosztuje, a tak dużo możemy zrobić dla innych.

W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką. Słyszą ją rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Istnieją dwa sposoby przeszczepu komórek macierzystych, które uzależnione są od źródła ich pobrania. Ale żeby doszło do przeszczepu od odpowiedniego, to znaczy zgodnego genetycznie z biorcą dawcy, należy takiego znaleźć. A prawdopodobieństwo  wynosi od 1 : 20 000 aż od 1: kilku milionów. Dlatego znalezienie odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne i często jest to wyścig z czasem. Będzie to tym bardziej możliwe, im więcej potencjalnych dawców będzie zarejestrowanych w Fundacji DKMS Polska. Dlatego liczy się naprawdę każdy, liczysz się również Ty!

I Ty możesz komuś uratować życie, jeśli tylko zdecydujesz się zostać dawcą.

dorota / Express-Miejski.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zostań dawcą. Przyłącz się do akcji i uratuj komuś życie

  2010-09-17 13:34:29

  dorota / Express-Miejski.pl

  Dzięki internetowej rejestracji można zostać dawcą szpiku kostnego bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie wypełnić formularz i zamówić bezpłatny zestaw do pobrania materiału genetycznego.Tak niewiele wysiłku to wymaga, a możemy komuś uratować życie.

 • 2010-09-17 14:23:56

  gość: ~majka

  Bardzo mi się podoba ta akcja. Podobnie jak akcje pobierania krwi powinna być bardziej nagłośniona. Zwłaszcza jak pomyślę sobie o wszystkich chorych na białaczkę. Ja się w każdym razie już zarejestrowałam. Nic to mnie nie kosztuje tylko i nawet nie muszę nigdzie iść. Nie wiadomo co kogo w życiu może spotkać. Zwykła ludzka życzliwość jest teraz tak deficytowym dobrem że aż to przeraża w jakich czasach żyjemy.

 • 2010-09-19 17:23:41

  mila

  bardzo łaaadnie:)

 • 2010-09-22 11:15:13

  gość: ~mika

  Ludzie wysyłajcie zgłoszenia, trzeba pomagać innym, nigdy nikt nie wie kiedy takiej pomocy będzie potrzebował i co wtedy?

 • 2010-09-22 12:55:19

  gość: ~Roman

  Cieszą tego typu akcje. Są niezwykle potrzebne. Zachęcam również do przystąpienia do tej akcji i innych podobnych.

 • 2010-09-23 00:05:03

  mysza89

  ostatnio dodany post

  Nie ma nic piękniejszego niż dzielenie się życiem z drugą osobą. Nie każdego stać na taki gest. Ale wierzę, że w Ząbkowicach są anioły - przekonałam się o tym w marcu. Zachęcam więc wszystkich do bezpłatnej rejestracji. Ja właśnie wypełniłam formularz zgłoszeniowy. Teraz Twoja kolej :)

REKLAMA