Express-Miejski.pl

Dolnośląski ZPN podjął decyzję. W IV lidze nie będą grać o pietruszkę

Dolnośląski ZPN zadecydował. Drużyny z miejsc 13-16 zagrają w barażach fot.: sxc.hu

Od wielu tygodni spekulowano o kształcie IV ligi w przyszłym sezonie. Stąd Dolnośląski ZPN zwołał specjalne posiedzenie i rozwiał wszelkie wątpliwości.

W sezonie 2016/2017 zostaną utworzone dwie grupy IV ligi (legnicko-jeleniogórska i wałbrzysko-wrocławska). Zagrają w nich zespoły:
- zajmujące miejsca 2-12 po zakończeniu obecnego sezonu,
- w razie spadku ośmiu zespołów z rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej, IV ligę uzupełnią mistrzostwie i wicemistrzowie czterech grup klasy okręgowej (wałbrzyskiej, wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej),
- wolne miejsce po awansującym mistrzu IV ligi zajmie najlepsza drużyna z trzeciego miejsca ze wszystkich klas okręgowych (pod uwagę brana będzie ilość zdobytych punktów do rozegranych spotkań),
- o pozostałe miejsca w nowym sezonie IV ligi zostaną rozegrane baraże (jeden mecz na neutralnym terenie) pomiędzy czwartoligowymi drużynami z miejsc 13-16 a trzecimi lub czwartymi zespołami z lig okręgowych z najlepszą średnią punktów.

W zależności od ilości spadkowiczów z III ligi awansować mogą zespoły zajmujące w klasie okręgowej trzecie i dalsze miejsca.

Maciej Pawłowski

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dolnośląski ZPN podjął decyzję. W IV lidze nie będą grać o pietruszkę

  2015-10-22 18:55:48

  Maciej Pawłowski

  Od wielu tygodni spekulowano o kształcie IV ligi w przyszłym sezonie. Stąd Dolnośląski ZPN zwołał specjalne posiedzenie i rozwiał wszelkie wątpliwości.

 • 2015-10-23 10:33:19

  gość: ~kibic

  No i znów jest szansa na IV ligę dla Kłodzka. Świebodzice pewnie poza zasięgiem, ale i Bardo, a tym bardziej Bystrzyca czy Jaworzyna do przeskoczenia. Walczyć Nysa!

 • 2015-10-23 11:33:05

  gość: ~zamkovia

  Za marzenia nie karają

 • 2015-10-23 12:18:13

  gość: ~kibic

  ostatnio dodany post

  O, cwaniaczek z Kamieńca Ząbk. Dobrze, że zdobyliscie trochę punktów jesienią, bo Wasz trener bardzo obawiał się tego sezonu. Żebyście znów nie skomleli na wiosnę jak przegracie kilka meczów, że chcecie u3mania.

REKLAMA


REKLAMA