Express-Miejski.pl

Dolnośląski ZPN podjął decyzję. W IV lidze nie będą grać o pietruszkę

Dolnośląski ZPN zadecydował. Drużyny z miejsc 13-16 zagrają w barażach fot.: sxc.hu

Od wielu tygodni spekulowano o kształcie IV ligi w przyszłym sezonie. Stąd Dolnośląski ZPN zwołał specjalne posiedzenie i rozwiał wszelkie wątpliwości.

W sezonie 2016/2017 zostaną utworzone dwie grupy IV ligi (legnicko-jeleniogórska i wałbrzysko-wrocławska). Zagrają w nich zespoły:
- zajmujące miejsca 2-12 po zakończeniu obecnego sezonu,
- w razie spadku ośmiu zespołów z rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej, IV ligę uzupełnią mistrzostwie i wicemistrzowie czterech grup klasy okręgowej (wałbrzyskiej, wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej),
- wolne miejsce po awansującym mistrzu IV ligi zajmie najlepsza drużyna z trzeciego miejsca ze wszystkich klas okręgowych (pod uwagę brana będzie ilość zdobytych punktów do rozegranych spotkań),
- o pozostałe miejsca w nowym sezonie IV ligi zostaną rozegrane baraże (jeden mecz na neutralnym terenie) pomiędzy czwartoligowymi drużynami z miejsc 13-16 a trzecimi lub czwartymi zespołami z lig okręgowych z najlepszą średnią punktów.

W zależności od ilości spadkowiczów z III ligi awansować mogą zespoły zajmujące w klasie okręgowej trzecie i dalsze miejsca.

Maciej Pawłowski

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dolnośląski ZPN podjął decyzję. W IV lidze nie będą grać o pietruszkę

  2015-10-22 18:55:48

  Maciej Pawłowski

  Od wielu tygodni spekulowano o kształcie IV ligi w przyszłym sezonie. Stąd Dolnośląski ZPN zwołał specjalne posiedzenie i rozwiał wszelkie wątpliwości.

 • 2015-10-23 10:33:19

  gość: ~kibic

  No i znów jest szansa na IV ligę dla Kłodzka. Świebodzice pewnie poza zasięgiem, ale i Bardo, a tym bardziej Bystrzyca czy Jaworzyna do przeskoczenia. Walczyć Nysa!

 • 2015-10-23 11:33:05

  gość: ~zamkovia

  Za marzenia nie karają

 • 2015-10-23 12:18:13

  gość: ~kibic

  ostatnio dodany post

  O, cwaniaczek z Kamieńca Ząbk. Dobrze, że zdobyliscie trochę punktów jesienią, bo Wasz trener bardzo obawiał się tego sezonu. Żebyście znów nie skomleli na wiosnę jak przegracie kilka meczów, że chcecie u3mania.

REKLAMA