Express-Miejski.pl

Komisja morderstw promuje Dolny Śląsk

Zdjęcia do serialu Komisja morderstw w Stadninie koni Książ fot.: Zbigniew Warzyński / Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nowy serial pt. "Komisja morderstw" produkowany przez Telewizję Polską jest realizowany na Dolnym Śląsku. Właśnie rozpoczęto kręcenie pierwszych ujęć.

Dzięki wsparciu finansowemu władz województwa udało się umiejscowić opowiadane historie w naszych okolicach. Komisja morderstw to serial kryminalny opowiadający o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych próbujących wyjaśnić kryminalne zagadki z przeszłości.

Zdjęcia do serialu kręcone będą m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, terenach poradzieckich w Krzywej, w Legnicy, Ząbkowicach, w Karkonoszach, Górach Sowich, na Stawach Milickich, na Górze Ślęży, w Hucie Szkła Julia oraz w „złotym kompleksie” RISE w okolicach Wałbrzycha. Kręcenie pierwszych ujęć już się rozpoczęło. Wczoraj ekipa filmowa pracowała w Stadninie Koni w Książu. W zdjęciach uczestniczyli aktorzy: Krzysztof Pieczyński, Małgorzata Buczkowska i Marcel Sabat.

Serial już zdobył spory rozgłos. Na razie pomysłem na fabułę u jednych a u innych faktem dofinansowania przez województwo produkcji promującej nasz region w takim kontrowersyjnym kontekście. Jak zawsze znalazło się wielu przeciwników jak i osób zadowolonych z pomysłu. Pomysłu broni jeden ze scenarzystów serialu Marcin Kurek, twierdząc, że Dolny Śląsk może na tym tylko zyskać. Pokazane zostaną niedostępne, czy zapomniane miejsca a Dolny Śląsk zyska świetną promocję. I coś chyba w tym jest, zgodnie z regułą nieważne jak się mówi, ważne że się mówi.  

Serial będzie wyświetlany na antenie TVP2 jesienią 2016 roku.

A co Wy myślicie o tym pomyśle? Zachęcił Was do oglądania serialu w przyszłości?

red

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Komisja morderstw promuje Dolny Śląsk

  2015-10-30 19:56:04

  red

  Nowy serial pt. "Komisja morderstw" produkowany przez Telewizję Polską jest realizowany na Dolnym Śląsku. Właśnie rozpoczęto kręcenie pierwszych ujęć.

 • 2015-11-02 13:23:30

  gość: ~ds

  ostatnio dodany post

  ciekawe co w ząbkowicach pokażą :) była u nas jakaś głośna sprawa kryminalna?

REKLAMA


REKLAMA