Express-Miejski.pl

Po zamachach w Paryżu MSW uspokaja: monitorujemy sytuację

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: straż graniczna

- Nie ma zagrożenia atakami terrorystycznymi w Polsce – uspokaja MSW. Służby monitorują lotniska i granice.  

Policja i straż graniczna jest w stałym kontakcie z funkcjonariuszami z Francji oraz polskimi służbami: centrum antyterrorystycznym (CAT) oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. - Weryfikujemy na bieżąco sytuację poprzez oficerów łącznikowych oraz centra współpracy na granicach. Zwiększyliśmy również działania monitorujące przyloty i wyloty z kierunków potencjalnie zagrożonych - informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

W piątek o godzinie 21.20 w kilku miejscach Paryża wybuchły bomby. Podczas koncertu grupy rockowej z USA terroryści dokonali masakry ok. 100 osób. W innych dzielnicach strzelano do ludzi w kawiarniach i na ulicach. Według francuskiej prokuratury łącznie w zamachach zginęło 128 osób a blisko sto jest w stanie krytycznym. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że wśród ofiar nie ma obywateli polskich. Zamachu dokonali muzułmańscy radykałowie.

bom

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Po zamachach w Paryżu MSW uspokaja: monitorujemy sytuację

  2015-11-14 11:26:57

  bom

  Nie ma zagrożenia atakami terrorystycznymi w Polsce – uspokaja MSW. Służby monitorują lotniska i granice.
   

 • 2015-11-14 12:13:53

  gość: ~Protest

  https://www.youtube.com/watch?v=6JmZALpCGMM

 • 2015-11-14 12:25:09

  gość: ~takitam

  "Po zamachach w Paryżu MSW uspokaja: monitorujemy sytuację"

  Z powyższego tytułu wynikałoby, że do tej pory MSW niczego nie monitorowało.

  Jednak mimo wszystko, moim zdaniem, Polska nie musi się obawiać zamachów na taką skalę.
  Być może pojedyncze incydenty mogłyby się wydarzyć, ale takie coś jak we Francji NA PEWNO NIE i to nawet wtedy, kiedy MSW i wszelkie inne służby nie zajmowałyby się tym w ogóle.

  Dlaczego ?

  Otóż właśnie dlatego, że w Polsce (NA SZCZĘŚCIE) nie ma czegoś takiego jak multi-kulti, czyli czarnych i innych tego typu jest tak mało, że w momencie kiedy zaczęliby jakikolwiek przygotowania do zamachów, to po prostu nie mogłoby to być niezauważone przez pana Mietka czy panią Jadzię z sąsiedztwa, więc każdy podejrzany ruch kogoś, kto nie wygląda i nie zachowuje się jak Polak, natychmiast byłby zgłoszony gdzie trzeba.

  Natomiast we Francji już od dawna, czy teraz już w Niemczech czy Szwecji, społeczności muzułmańskie stanowią niemal odrębne państwa, więc w sąsiedztwie potencjalnych zamachowców są tylko ich "bracia w wierze" którzy albo się z tego cieszą, albo w najlepszym wypadku mają to w dupie, więc żadna służba czy policja o niczym nie ma szans się dowiedzieć.

  Dlatego we Francji kompletnie nic się w tej kwestii nie zmieni, czyli zamachy jak były tak będą, a w Polsce, zamachów jak nie było, tak nie będzie, no chyba, że jakieś matolstwo z rządu zechce wbrew zdecydowanej większości społeczeństwa, "ubogacić się kulturowo" i sprowadzić do Polski (wzorem Niemiec) potencjalne zagrożenie jakim są tzw. imigranci.

  ----------------
  A tak na marginesie, to gdzie są dzisiaj ci obrońcy "uchodźców" którzy tak pluli na manifestacje antymuzułmańską w Ząbkowicach ?

 • 2015-11-14 13:43:13

  gość: ~takitam

  Właśnie przeczytałem i przekazuję:

  "- Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców - mówi Konrad Szymański, nowy minister ds. europejskich w rządzie PiS."

  "Przy okazji poruszył też kwestię unijnej decyzji ws. uchodźców, twierdząc, że "zamachy w Paryżu dokonują się w bezpośrednim kontekście kryzysu migracyjnego i francuskich bombardowań pozycji ISIS oraz pól naftowych, kontrolowanych przez islamistów".

  Jego zdaniem oznacza to, że na nowo należy przemyśleć europejską politykę wobec uchodźców i imigrantów - przede wszystkim przez uszczelnienie zewnętrznych granic UE. Szymański postawił też pod znakiem zapytania sensowność przyjmowania przez Polskę imigrantów.

  - Krytykowane przez nas decyzje Rady UE o relokacji uchodźców i imigrantów do wszystkich krajów UE mają wciąż status obowiązującego prawa UE. Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania. Polska musi zachować pełną kontrolę nad swoimi granicami, nad polityką azylową i migracyjną. - stwierdził."  BRAWO PANIE MINISTRZE

 • 2015-11-15 01:44:33

  gość: ~Zyga

  We Francji żałoba a Środzie Śl. ludzie się pawią w klubach! Nie ma to jak umieć współczuć.

 • 2015-11-15 08:12:39

  gość: ~do zygi

  takie chłopie jest życie , czy myślisz, że te kluby we Francji utyskiwały i płakały jak były tragiczne wypadki w Polsce - kondolencje i tyle , a ty co okryłeś się czarnym kirem. nie myl współczucia z codziennością życia

 • 2015-11-15 14:11:18

  gość: ~tomek

  Masz racje trzeba pozamykac wszystko!!!Wywiesic flage francji i zjesc zabie udka.

 • 2015-11-15 17:28:51

  gość: ~Emigranci

  Nasza gmina ( jako jedna z bardzo nielicznych na Dolnum Śląsku ) zdecydowała sie przyjąć emigrantów w 2016 roku jak tylko skończy budować dla nich osiedle socjalne. Nasi włodarze chyba naprawdę nie wiedza na co kasę wydawać, empatyczni sa do bólu. Co tam mieszkańcy i ich potrzeby. Śmieszne to i straszne zarazem.

 • 2015-11-15 19:33:33

  gość: ~takitam

  @gość: ~Emigranci

  Nie, .... no powiedz, że żartujesz.

  Jeśli to prawda o czym piszesz (może masz jakieś dokumenty, linki) , to większe matolstwo od naszych rządzących ciężko będzie znaleźć.

  Nie mogę pojąć, co kieruje tymi kretynami (żartobliwie zwanymi władzą) , że budują mieszkania dla tzw. imigrantów, podczas gdy młodzi Polacy z braku mieszkań i perspektyw uciekają z Polski ?

  Polska jest przede wszystkim dla Polaków !

  Powtórzę, Polska jest dla Polaków, tak samo jak Niemcy dla Niemców, a Anglia dla Anglików i >>>> NIE MA W TYM NIC ZŁEGO <<<<

 • 2015-11-15 21:45:00

  gość: ~polak

  Ludzie co chca ich tu sprowadzic nie szanuja siebie a napewno nie zalezy im na bezpieczenstwie bliskich,to samobojcy.Mieszkania dla islamistow!!!Polak musi brac kredyt na 30 lat zeby splacic mieszkanie,a oni przyjada,dostana i to ma byc w porzadku?Ludzie jak np.opuszczaja nasz bogaty kraj to musza znac jezyk,znalesc prace i mieszkanie,nikt nam za darmo nic nie daje!Najgorsze jest ,ze dostana 2100zl zasilku na osobe!My dostajemy 700zl,po czym zostajemy szybciutko skresleni z listy bezrobotnych jak odmowimy pracy za minimalna stawke.Do tego ta chora kultura,jak oni traktuja kobiety i swoje dzieci,jak tarcze.Nie wyobrazam sobie,ze moja kobieta nie bedzie mogla chodzic w sukience bo wedlug nich bedzie prowokowac do gwaltu,takich ludzi powinno sie trzymac na jakims odludziu.Jestem zwyczajnym robolem,ktoremu ledwo co starcza na zycie i musze ciezko pracowac zeby zyc,ale unia europejska chce nam pokazac,ze moze byc jeszcze gorzej.Nie chce w naszm miescie tego konia trajanskiego,chce normalnie zyc i czuc sie bezpiecznie.

 • 2015-11-15 21:55:17

  gość: ~Emigranci

  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9008530,dolny-slask-nie-chce-uchodzcow-bo-nie-ma-miejsca,id,t.html

 • 2015-11-16 12:10:40

  gość: ~psz

  Autor tego wpisu jest chyba niedoinformowany bo zamach był w PIATEK a nie sobote.

 • 2015-11-16 12:52:50

  gość: ~psz

  ostatnio dodany post

  Dziękuję za poprawienie tak ogromnego błędu :)

REKLAMA