Express-Miejski.pl

Dolny Śląsk za pół ceny już w najbliższy weekend

Kopalnia Złota w Złotym Stoku otrzymała w tym roku prestiżowe wyróżnienie najlepszego produktu turystycznego. W ostatni weekend listopada dzięki akcji Dolny Śląsk za pół ceny zwiedzenie kopalni będzie tańsze fot.: mp

Kolejna edycja akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” już w ostatni weekend listopada. Od 27 do 29 listopada niektóre atrakcje regionu będzie można odkryć w promocyjnych cenach.

W akcję włączył się m.in. Park Miniatur Euroland w Kłodzku. Słynne budowle z całego świata zebrane w jednym miejscu i odpowiednio pomniejszone będzie można obejrzeć w najbliższy weekend za połowę ceny. Bilet normalny będzie kosztował 9,50 zł, ulgowy będzie złotówkę tańszy, a za bilet rodzinny zapłacimy tylko 30 zł.

Promocje na ostatni weekend dla turystów przygotowała też Twierdza Kłodzko. Obiekt jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów architektury obronnej XVIII wieku. Ceny biletów będą szacować się w granicach od 5 do 9 zł. Najdroższy będzie bilet normalny na zwiedzenie twierdzy i labiryntu. Najtańszy ulgowy, który daje możliwość zwiedzenia albo twierdzy albo labiryntu.

Ceny o połowę obniża także Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Od 27 do 29 listopada lekcja muzealna będzie kosztowała zaledwie 8 zł, bilet normalny 5,50 zł a rodzinny zaledwie 13.50 zł. Jedną z atrakcji w muzeum jest możliwość czerpania papieru metodą opracowaną w XIII wieku.

Wzorem z lat ubiegłych w akcję włączyło się także Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. Tam również zwiedzanie obiektu w ostatni weekend października będzie odbywało się 50 proc. taniej.

Odwiedzając powiat ząbkowicki obowiązkowo trzeba zobaczyć też Kopalnię Złota w Złotym Stoku, która ostatnio otrzymała miano Najlepszego Produktu Turystycznego w 2015 roku. W promocyjny weekend ceny biletów za zwiedzanie kopalni również będą o połowę tańsze. Bilet normalny będzie kosztował 9 zł, ulgowy 7,50 zł. Będąc w mieście polecamy także wybranie się do Średniowiecznego Parku Techniki. Ceny? W promocyjny weekend też tańsze niż normalnie. W okresie trwania promocji normalna wejściówka kosztuje 7 zł, ulgowa jest dwa złote tańsza.

Do akcji Dolny Śląsk za pół ceny dołączył także Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Trasa turystyczna, którą zwiedza się z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny. Program obejmuje zwiedzanie tarasów, oficyn pałacowych, wystawy multimedialnej oraz tarasu widokowego. Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17. 28 i 29 listopada na teren obiektu będzie można wejść za 12.50 zł (bilet normalny) lub za 7,50 (bilet ulgowy).

W akcję włączyło się również Uzdrowisko Lądek SA. Wejściówka w piątek będzie kosztowała 10 zł, w weekend będzie dwa złote droższa. Ceny i tak, zgodnie z nazwą akcji, są o połowę niższe niż normalne. O akcję „Dolny Śląsk za pół ceny” warto pytać także w Stacji Narciarskiej Whirpool Biały Jar w Dusznikach-Zdroju.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA